Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Po ďalšom zlyhaní v boji o MS chcú vymeniť trénera, ale...: Bývalý piaty tím sveta čelí kurióznej situácii

ABUJA - Nigérijská futbalová federácia (NFF) by podľa člena výkonného výboru Nse Essiena rozviazala zmluvu s trénerom Josem Peseirom, ale nemá dostatok finančných prostriedkov.
Lavička (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com
Zdieľajte:

Tímu nevyšiel pod vedením portugalského kouča úvod africkej časti kvalifikácie o postup na MS 2026, keď v C-skupine remizoval s Lesothom aj Zimbabwe.

"Ak by sme mali peniaze na zaplatenie kompenzácie, chceme s koučom rozviazať zmluvu. Všetci žiadajú prepustenie hlavného trénera. Je nešťastné, že z možných šiestich bodov máme len dva. Sme vo veľmi neistej situácii," povedal Essien podľa agentúry AFP. Peseiro pôsobí na lavičke Nigérie od mája 2022.

Prečítajte si aj

Gól v bránke (Ilustračné foto).VIDEO Ďalšia domáca supersenzácia v boji o MS: Niekdajší piaty tím sveta opäť šokoval futbalový svet!

Portugalský kormidelník čelí kritike za neuspokojivý štart do kvalifikácie, keď s mužstvom získal len dva body. Jeho najväčší konkurent Juhoafrická republika (JAR) vedie tabuľke "céčka" s troma bodmi a v utorok bude favorit na ihrisku Rwandy. Kvalifikácia bude pokračovať v júni 2024. Hráči Nigérie veria, že sa im podarí znížiť náskok na JAR, keď ich privítajú na domácej pôde. Nigérii sa nepodarilo prebojovať na predchádzajúci svetový šampionát v Katare.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

V USA, Kanade a Mexiku sa predstaví prvýkrát v histórii 48 tímov, čo zvýši počet afrických zástupcov z päť na minimálne deväť. Víťazi deviatich šesťčlenných skupín majú istotu účasti na MS. Štyri najlepšie tímy z druhých miest sa dostanú do afrického play off, ten ktorý z neho postúpi, sa predstaví na medzikontinentálnom miniturnaji.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články