Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Zdochni! Skvelý debut mladíka United sa v Španielsku zmenil na nočnú moru

GETAFE - Anglický útočník Mason Greenwood, ktorý je kmeňovým hráčom Manchestru United má za sebou debut v španielskej La Lige.
Zdroj: 41662
Zdieľajte:

Anglický útočník, ktorý bol vo februári oslobodený od obvinenia z pokusu o znásilnenie, sa vrátil po 20 mesiacoch k futbalu, keď v drese Getafe nastúpil do domáceho zápasu proti Osasune Pamplona v 77. minúte ako striedajúci hráč.

Greenwood, ktorý z Manchestru prišiel do Getafe na ročnové hosťovanie, po nástupe na ihrisko čelil nenávistným pokrikom fanúšikov súpera, keď priaznivci Osasuny na Angličana hlasno vykrikovali nenávistné pokriky, aby zdochol.

Prečítajte si aj

Z hráča La Ligy pašerák: Futbal mi dával milión eur ročne, na drogách som to zarobil za 2 mesiace

Anglického mladíka sa zastal aj tréner hostí Jagoba Arrasate, ktorý odsúdil správanie fanúšikov, tréner madridského celku José Bordalás Greenwooda chválil. "Príjemne nás prekvapil," povedal kouč Bordalás o Greenwoodovom výkone po zápase. "Pomohol nám v útoku aj v obrane. Stále s ním pracujeme, lebo veľa mesiacov nehral. Neponáhľaj sa! Povedal by som, že dnešok pre neho bol výnimočný a bolo pre neho zadosťučinením, že zase hrával futbal. To je to, čo futbalisti chcú," uviedol tréner Getafe.

Greenwood naskočil do zápasu v 77. minúte a čoskoro nato vybojoval rohový kop, po ktorom dal Nemanja Maksimovič hlavičkou víťazný gól na 3:2.

Greenwood, ktorý má za sebou jeden štart za anglickú seniorskú reprezentáciu, bol vlani v októbri obžalovaný z pokusu o znásilnenie, nátlakového správania a napadnutia. Vo februári bolo jeho stíhanie zastavené. Greenwood, ktorý hral za United od šiestich rokov, uznal, že sa dopustil chýb. Obvinenia z pokusu o znásilnenie však popiera. V Getafe dostal šancu na reštart kariéry, aj keď španielska organizácia bojujúca proti domácemu násiliu proti tomu protestovala.

Bordalás zdôraznil, že novú posilu hodnotí iba po športovej stránke. "Je to skvelý hráč. Máme z neho radosť. Integroval sa dobre, keď zoberieme do úvahy, aký krátky čas tu je, "uviedol.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články