Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Stávkovanie ho vyšlo draho: Tretí najlepší strelec Premier League spoznal svoj trest!

LONDÝN - Ivan Toney dostal od Anglickej futbalovej asociácie (FA) osemmesačný dištanc za porušenie pravidiel ohľadom stávkovania.
Ivan Toney dostal osemmesačný dištanc aj pokutu.
Ivan Toney dostal osemmesačný dištanc aj pokutu. Zdroj: TASR/AP - Leila Coker
Zdieľajte:

Útočník Brentfordu sa dopustil v rokoch 2017 až 2021 dokopy 232 priestupkov. Okrem suspendácie dostal aj finančnú pokutu vo výške 50.000 libier.

Dvadsaťsedemročný Angličan je najlepší ligový strelec svojho tímu, ktorý má stále šancu na miestenku v európskych pohárových súťažiach. V 33 ligových zápasoch strelil dvadsať gólov, lepší sú len Erling Haaland (36) a Harry Kane (27). FA ho obvinila v novembri z 262 priestupkov, tridsať neskôr zrušila a k zvyšným sa Toney priznal.

"Ivan Toney má zastavenú činnosť vo futbale a všetkých aktivitách, ktoré sú s ním spojené, na osem mesiacov, teda do 16. januára 2024. Obdržal pokutu vo výške 50.000 libier a varovanie pred budúcim porušovaním pravidiel FA ohľadom stávkovania," citovala z oficiálneho vyhlásenia FA agentúra DPA.

Prečítajte si aj

Prezident FIFA Gianni Infantino.MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku budú prepisovať históriu: Šéf FIFA o rozdelení do regionálnych skupín

"Prirodzene, som sklamaný, že nemôžem hrať osem mesiacov. Rozhodnutie komisie som ešte nedostal písomne, takže sa zatiaľ nebudem k ničomu vyjadrovať. Chcem poďakovať mojej rodine, priateľom, klubu a fanúšikom za podporu vo veľmi náročnom období. Sústredím sa na návrat k hre, ktorú milujem, v budúcej sezóne," napísal Toney na sociálnej sieti Twitter.

Brentford je v tabuľke Premier League momentálne deviaty a dve kolá prd koncom súťaže stráca na Tottenham štyri body. Hotspur figuruje na siedmom mieste, ktoré znamená účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy (EKL) 2023/2024.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články