Liverpool si poradil s Leicestrom, United tesne zdolali Stoke

Premier league - 14. kolo.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v utorňajšom dueli 14. kola Premier League na pôde Leicesteru City 3:1. Za hostí odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Už v 8. minúte mohol otvoriť práve Škrtel skóre duelu, jeho hlavička však nebola gólová. Ofenzívnu iniciatívu následne prebrali domáci a po niekoľkých nevyužitých príležitostiach sa v 23. minúte dočkali otváracieho gólu. Najskôr Škrtel zabránil presnému zásahu obranným zákrokom hlavou, no následnú strelu Ullou z uhla si Mignolet zrazil do vlastnej siete. Domáci sa však netešili dlho, o štyri minúty vyrovnal Lallana.

Liverpool rozhodol o svojom triumfe v druhom dejstve. Najskôr poslal Sterlingovu prihrávku do siete Gerrard a v 84. minúte pridal gólovú poistku Henderson. Škrtela v závere zápasu zasiahla lopta nepríjemne do tváre, duel však po ošetrení napokon dohral.