VIDEO Expresná rýchlosť: Belgický reprezentant dokázal vo Francúzsku to, čo ešte nikto pred ním!

PARÍŽ - Futbalisti Racingu Lens zvíťazili v stretnutí 27. kola najvyššej francúzskej súťaže na pôde Clermontu Foot 4:0.
Zdroj: 44594

V prvom polčase zabezpečil výhru hostí hetrikom v priebehu necelých piatich minút belgický útočník Lois Openda, keď na tri góly potreboval len štyri minúty a 30 sekúnd, čím dosiahol na najrýchlejší hetrik v histórii francúzskej ligy.

Svojim výkonom o štyri sekundy pokoril doterajší rekord Matta Moussilua z apríla 2005. Openda, ktorý si navyše pripísal aj asistenciu pri poslednom góle zápasu, sa teraz s dvanástimi gólmi delí v tabuľke strelcov o desiate miesto. Na gólový zápis pritom čakal osem ligových a celkovo jedenásť súťažných duelov.

Cristiano Ronaldo na tréningu.Plat 6000 eur, ale aj zmluva o smrti. Šokujúce detaily zmlúv Ronalda a jeho zamestnancov

Lens sa vďaka zisku troch bodov vyšvihol v neúplnej tabuľke na priebežné na 3. miesto, Clermont je jedenásty.

Ligue 1 - 27. kolo:

Clermont Foot - Racing Lens 0:4 (0:3)
Góly: 30., 34. a 35. Openda, 76. Claude-Maurice

Zdroje informácií: TASR, futbalovysvet.sk