Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Barcelonou otriasa škandál: V prípade dokázania korupcie gigantovi hrozí najtvrdší trest!

BARCELONA - Španielskym futbalovým klubom FC Barcelona v týchto dňoch otriasa škandál.
Joan Laporta (FC Barcelona).
Zdroj: TASR/AP - Joan Monfort
Zdieľajte:

Úrady v krajine vyšetrujú katalánskeho giganta v súvislosti s podozrivými platbami, ktoré poukázal na konto spoločnosti niekdajšieho rozhodcu Joseho Mariu Enriqueza Negreiru. Informovala o tom agentúra AP.

Obvinenia popiera

Klub prostredníctvom svojho prezidenta Joana Laportu obvinenia popiera a tvrdí, že neurobil nič nezákonné. Správy podľa neho zverejnili médiá preto, aby destabilizovali fungovanie klubu. Spoločnosť vraj pre "blaugranas" vypracovala správy o rozhodcoch, čo je údajne v Španielsku bežná prax.

Prečítajte si aj

Futbalisti FC Barcelona oslavujú gól proti Atléticu.Šokujúce odhalenie: FC Barcelona zaplatila 1,4 milióna eur bývalému šéfovi komisie rozhodcov

Rozhlasová stanica SER Catalunya v tejto súvislosti informovala, že Barcelona zaplatila v rokoch 2016 až 2018 Negreirovej firme čiastku 1,4 milióna eur. Negreira bol v rokoch 1994-2018 člen komisie rozhodcov Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF). Samotný Negreira však uviedol, že pri nomináciách rozhodcov nikdy neuprednostnil FC Barcelona.

Hrozí im preradenie do druhej ligy

Prípadom sa zaoberá prokuratúra, ktorá rozhodne, či ho podstúpi na súd. V prípade dokázania korupcie by Barcelone podľa denníka Marca mohlo hroziť preradenie do druhej najvyššej súťaže.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články