window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

VIDEO Španielsko prišlo o reprezentačného lídra: Nastal moment, keď sa lúčim s národným tímom

MADRID - Španielsky futbalista Sergio Busquets potvrdil koniec reprezentačnej kariéry.
Sergio Busquets (vpravo) po konci španielska na MS v Katare.
Sergio Busquets (vpravo) po konci španielska na MS v Katare. Zdroj: TASR/AP - Luca Bruno
Zdieľajte:

Posledným duelom defenzívneho stredopoliara FC Barcelona v drese "La Furie Roja" bolo osemfinále MS v Katare, v ktorom nepremenil v záverečnom rozstrele jedenástku a Španielsko vypadlo s Marokom (0:0 pp, 0:3 na strely z 11 m).

Busquets nastúpil za národný tím v 143 zápasoch, v ktorých dal dva góly. V roku 2010 získal s reprezentáciou titul majstra sveta, o dva roky neskôr sa stal aj majstrom Európy. V Katare plnil úlohu kapitána a bol posledný hráč, ktorý zostal v tíme od triumfu na svetovom šampionáte v JAR. Informáciu priniesla agentúra AP.

Prečítajte si aj

Tragická správa z Talianska: Legendárny Siniša Mihajlovič prehral svoj životný boj

"Rád by som vám oznámil, že nastal moment, keď sa lúčim s národným tímom. Bolo pre mňa cťou reprezentovať a pomôcť ho pozdvihnúť vyššie, na majstrov Európy a sveta. Byť kapitán a odohrať toľko úspešných zápasov a vždy sa snažiť vydať zo seba to najlepšie," napísal tridsaťštyriročný Španiel na sociálnych sieťach.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články