Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Úprimné odhalenie Jána Kociana: Pre toto som skončil na lavičke Zlatých Moraviec

ZLATÉ MORAVCE - Tréner Ján Kocian otvorene: Toto je dôvod, pre ktorý som skončil v Zlatých Moravciach!
Tréner Zlatých Moraviec Ján Kocian.
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
Zdieľajte:

Bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian nečakane skončil na pozícii trénera Zlatých Moraviec. Za jeho rozhodnutím nestáli futbalové dôvody, ale zdravotné, ako prezradil v rozhovore pre Nový Čas.

Ján Kocian odhalil dôvod svojho konca na lavičke Zlatých Moraviec

„Som dlhodobo kardiopacient. Stres vyplývajúci z trénerskej práce sa negatívne prejavil na mojich lekárskych výsledkoch. Preto som sa rozhodol skončiť. Zdravie je na prvom mieste. Som introvert. Nebúcham po stole, ani nekopem do dverí v šatni. Všetko dusím v sebe, čo je pre mňa ešte horšie,“ hovoril otvorene.

Kocian podľa všetkého v Zlatých Moravciach zostane. Majiteľ ViOn-u Viliam Ondrejka ponúkol trénerovi možnosť zotrvania v klube na inej pozícii. „Zatiaľ sme konkrétne nerozoberali, na akej pozícii by som mohol pokračovať. Časom sa k tomu vrátime. Mám k tomuto klubu vzťah, som tu doma. Aj preto som sem prišiel. Na myšlienke pomôcť mu sa stále nič nemení.“

Prečítajte si aj

Xabi Alonso tréner.Na lavičku Leverkusenu prichádza zvučné hráčske meno, no s minimálnymi trénerskými skúsenosťami: Vytrhne ich z biedy?

Ján Kocian miluje futbal a pri tomto športe je odhodlaný zostať. No vzhľadom k svojim zdravotným problémom si chce odpočinúť a vyhnúť sa stresujúcej trénerskej práci.

„Úplne bez futbalu neostanem. Určite budem chodiť na domáce súboje ViOn-u. Aj regenerácia po zápase, ktorú okrem hráčov potrebuje i tréner, bola u mňa už dlhšia. Všetko som intenzívne prežíval. Teraz to zo mňa spadlo. Možno to bude tá najlepšia rehabilitácia pre môj organizmus," uvažuje ex-tréner národného tímu.

Kociana vo funkcii hlavného trénera Zlatých Moraviec nahradil skúsený kouč Ivan Galád. S fortunaligistom podpísal zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny. Galád v minulosti viedol reprezentáciu do 21 rokov, Nitru či Ružomberok.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Nový Čas

Diskusia

Podobné články