Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Rasistická narážka na hviezdičku Realu pobúrila aj Neymara a Pelého: Mali by ho vyniesť v putách!

SAO PAULO - Brazílsky futbalista Vinícius Júnior bol terčom rasistickej narážky zo strany španielskeho agenta Pedra Brava, ktorý ho prirovnal k opici. Hráčovi Realu Madrid vyjadrili podporu viacerí krajania vrátane slávneho Pelého.
Oslavujúci Vinícius Júnior so spoluhráčmi.
Oslavujúci Vinícius Júnior so spoluhráčmi. Zdroj: TASR/AP -Manu Fernandez
Zdieľajte:

Vadia mu jeho tanečné oslavy

Bravovi prekáža spôsob, akým Júnior oslavuje gól, a v televíznej relácii uviedol, že útočník by mal prestať tancovať. "Musíte rešpektovať svojich súperov. Keď chcete oslavovať gól sambou, mali by ste ísť na Sambadróm. Musíte mať úctu voči ostatným hráčom a nesprávať sa ako opica," citovala Brava agentúra DPA.

Na toto neexistuje ospravedlnenie!

Vyjadrenie pobúrilo Bruna Guimaraesa z Newcastlu United, ktorý okamžite reagoval na sociálnej sieti Twitter. "Mali by ho vyniesť v putách! Na toto neexistuje ospravedlnenie! Ak toto povie pred kamerami, tak si predstavte, čo rozpráva v súkromí. Je nepochopiteľné, ak ho nezavrú," neskrýval rozhorčenie brazílsky futbalista.

Prečítajte si aj

Vladimír Weiss počas zápasu v Mostare.VIDEO V Slovane po výbuchu v Jerevane padla prvá hlava: Kmotrík starší prehovoril o budúcnosti trénera Weissa!

Zastali sa ho aj Neymar a Pelé

Miernejšie reagoval Neymar, ktorý uverejnil fotografiu Júniora na sociálnej sieti Instagram. "Žongluj, tancuj, buď sám sebou! Raduj sa vlastným spôsobom. Choď do toho, chlapče, pri ďalšom góle tancujeme," napísal hráč Paríža Saint-Germain v príspevku. Junior reagoval uverejnením obrázka, na ktorom tancuje v drese Brazílie spolu s Guimaraesom a Neymarom.

Prečítajte si aj

Tréneri futbalových reprezentácií účastníkov MS 2022 pózujú pre skupinové foto po žrebe šampionátu v katarskej Dauhe.Futbalový sviatok v Bratislave: Dvaja účastníci MS 2022 si to rozdajú na národnom futbalovom štadióne!

K podpore 22-ročného útočníka sa pridal aj Pelé. "Futbal je radosť. Je to tanec. A viac než to, je to skutočná párty. Aj keď rasizmus nanešťastie stále existuje, nedovolíme, aby nám to zabránilo usmievať sa," uviedol trojnásobný majster sveta na Instagrame.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články