Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Mohamed Salah DEFINITÍVNE ukončil špekulácie o svojej futbalovej budúcnosti

LIVERPOOL - Egyptský futbalista Mohamed Salah bude obliekať dres FC Liverpool aj v ďalších sezónach. Tridsaťročný útočník, ktorého zvolila Asociácia futbalových novinárov (FWA) za Hráča roka v Premier League 2021/2022, podpísal s anglickým vicemajstrom nový dlhodobý kontrakt. Klub jeho dĺžku nezverejnil, podľa britských médií by mal platiť do roku 2025.
Mohamed Salah sa dočkal ocenenia.
Zdroj: TASR/AP - Manu Fernandez
Zdieľajte:

Najlepšie platený hráč v klubovej histórii

Podľa Sky Sports sa Salah dohodol na zmluve s týždenným platom 350.000 libier, čo by z neho robilo najlepšie plateného hráča v histórii klubu. "Myslím si, že po tejto správe si naši fanúšikovia ešte viac vychutnajú nadchádzajúci víkend. Som si istý, že niektorí z nich to poriadne oslávia," povedal k predĺženiu zmluvy so Salahom tréner Liverpoolu Jürgen Klopp. "Je to najlepšie rozhodnutie pre náš klub i pre neho. Mo patrí k nám. Toto je teraz jeho klub. Nepochybujem, že jeho najlepšie roky ho ešte len čakajú. A to je čo povedať, pretože počas prvých piatich sezón v tíme si vybudoval status legendy."

Prečítajte si aj

Mohamed Salah chce spravodlivé ohodnotenie.Najprv Mané, teraz Salah? Egyptský útočník na odchode z Liverpoolu, záujemcovia prichádzajú zo Španielska

Salah tým ukončil špekulácie o svojej budúcnosti. Súčasná zmluva kanoniera, ktorý v 254 zápasoch vo všetkých súťažiach v drese "The Reds" nastrieľal 156 gólov, vyprší po konci sezóny 2022/2023. V uplynulom ročníku strelil 31 gólov. Egyptský reprezentant prišiel na Anfield Road v roku 2017 z AS Rím, počas piatich sezón získal s FC Liverpool majstrovský titul (2019/2020), Pohár FA i Ligový pohár (2021/2022), vyhral Ligu majstrov (2019), Superpohár UEFA (2019) i MS klubov (2019).

"Cítim sa skvele a som nadšený, že budem môcť získať s klubom ďalšie trofeje. Je to šťastný deň pre všetkých," vyznal sa Salah po podpise novej zmluvy. "Vyžiadalo si to určitý čas, no teraz je všetko hotové a môžeme sa koncentrovať na ďalšie obdobie. Každý videl, že počas uplynulých piatich či šiestich rokov sa náš tím neustále zlepšoval, v minulej sezóne sme boli blízko, aby sme získali štyri trofeje, napokon sme v záverečnom týždni sezóny dve z nich stratili. Podľa mňa sme v dobrej pozícii pobiť sa s každým súperom o každú trofej. Podpísali sme nových hráčov, potrebujeme iba ďalej tvrdo pracovať, mať dobrú víziu, byť pozitívne naladení a opäť útočiť na najvyššie pozície," dodal pre klubový web.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články