Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dvadsaťjednotku čaká kľúčový boj o ME: Mladí Slováci spoznali barážového súpera

NYON - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa v dvojzápase baráže majstrovstiev Európy stretne s ukrajinskými rovesníkmi.
Radosť futbalistov Slovenska po strelení prvého gólu.
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
Zdieľajte:

O zostávajúce štyri miestenky na budúcoročný finálový turnaj v Gruzínsku a Rumunsku (21. júna až 8. júla 2023) sa bude bojovať od 19. do 27. septembra 2022, Slovensko odohrá prvý zápas doma. Utorňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone rozhodol aj o ďalších dvojiciach Chorvátsko - Dánsko, Írsko - Izrael a Island - Česko.

Istotu účasti na šampionáte už majú dve organizátorské krajiny, víťazi deviatich kvalifikačných skupín Nórsko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, Taliansko, Anglicko, Francúzsko a Belgicko, ale aj Švajčiarsko ako najlepší tím z druhých miest. Mladí Slováci obsadili po diskvalifikácii Ruska druhú pozíciu v C-skupine za stopercentnými Španielmi, keď päťkrát zvíťazili a trikrát prehrali. Ukrajinci skončili na druhej priečke v "háčku" iba o tri body za Francúzmi. V desiatich vystúpeniach mali bilanciu sedem víťazstiev, dve remízy a jedna prehra, do tabuľky druhých tímov sa v šesťčlenných skupinách počítali výsledky s mužstvami na prvom, treťom, štvrtom a piatom mieste. Ukrajina si preniesla sedemnásť bodov, o dva viac ako Slovensko z päťčlenného "céčka".

Prečítajte si aj

Ivan Hašek, český tréner.Moravčík: Talian nech zostane doma, bral by som Hašeka! Je to borec, ukážte mi takého u nás či v Česku

Slovenská "dvadsaťjednotka" hrala na záverečnom turnaji ME tejto vekovej kategórie iba dva razy v ére samostatnosti. V roku 2000 obsadila v domácom prostredí štvrtú priečku, v roku 2017 v Poľsku pod vedením českého trénera Pavla Hapala po dvoch víťazstvách a jednej prehre tesne nepostúpila zo skupiny a skončila na piatej pozícii.

dvojice baráže (19. až 27. septembra 2022):

Chorvátsko - Dánsko

Slovensko - Ukrajina

Írsko - Izrael

Island - Česko

už istí účastníci ME (21. júna až 8. júla 2023):

Gruzínsko, Rumunsko (organizátori), Nórsko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, Taliansko, Anglicko, Francúzsko, Belgicko (víťazi kvalifikačných skupín), Švajčiarsko (najlepší tím z druhých miest)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články