Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vladimír Weiss sa so Slovanom nedohodol: Úspešný kouč končí na lavičke belasých

BRATISLAVA - Tréner Vladimír Weiss nebude pokračovať na lavičke futbalistov tímu ŠK Slovan Bratislava.
Vladimír Weiss vysvetlil, prečo Slovan nepodporil Ukrajinu.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

S úradujúcim majstrom sa nedohodol na predĺžení zmluvy. Správu priniesol šport.sk.

Weiss prevzal Slovan pred rokom, keď sa do klubu vrátil po deviatich sezónach. K obhajobe titulu ho priviedol s bezpečným 11-bodovým náskokom pred Ružomberkom. Vo finále Slovnaft Cupu však belasí neuspeli, keď podľahli Spartaku Trnava.

Prečítajte si aj

Vladimír Weiss vysvetlil, prečo Slovan nepodporil Ukrajinu.Šokujúci presun trénera Weissa ku konkurentovi Slovana?

"V prvom rade by som sa trénerovi Weissovi rád poďakoval za spoluprácu a za všetko, čo odviedol pre náš klub. Avšak dohodli sme sa na ukončení vzájomnej spolupráce s okamžitou platnosťou. Viackrát sme spomínali nevyhnutnosť stabilizácie ekonomickej situácie v klube. Tréner Weiss viackrát vyslovil svoju nespokojnosť s aktuálnym kádrom. Ako klub však momentálne nie sme v situácii, kedy by sme si mohli dovoliť opätovne a okamžite prebudovávať káder, čo si vyžaduje veľké finančné prostriedky. Naše predstavy sa v tomto bode jednoducho a žiaľ nezhodli. Medzi našimi možnosťami a trénerovými predstavami nenastával prienik. Aj preto nebolo reálne už v skoršom období ponúknuť trénerovi ponuku na ďalšiu spoluprácu, resp. riešiť predĺženie zmluvy. Napokon sa naše cesty rozchádzajú a Vladimírovi Weissovi st. prajeme do budúcna všetko dobré," povedal pre oficiálnu webovú stránku Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

O ďalšom vývoji v obsadení pozície hlavného trénera bude klub informovať. „Museli sme pracovať aj s týmto scenárom a riešením pre prípad takejto situácie. V tejto situácii potrebujeme trénera, ktorý bude stotožnený s aktuálnym kádrom a zameria sa na to, aby z tohto mužstva vytiahol maximum,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Weiss viedol v rokoch 2008-2012 slovenskú reprezentáciu a štartoval s ňou aj na MS v Juhoafrickej republike v roku 2010. Viedol aj národný tím Gruzínska, na klubovej úrovni trénoval Kajrat Almaty, Saturn Moskovská oblasť a Artmediu Petržalka, s ktorou postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články