Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pavel Vrba si po konci v Sparte okamžite našiel nový klub: Dobré zázemie, ambície aj skvelí fanúšikovia

OSTRAVA - Český futbalový klub Baník Ostrava opustí po sezóne tréner Tomáš Galásek.
Tréner Pavel Vrba.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nedeľný ligový duel s majstrovskou Plzňou bude pre neho na lavičke Baníka posledný, 49-ročný bývalý český reprezentant sa z rodinných dôvodov vráti do Nemecka. Jeho nástupcom bude Pavel Vrba, ktorý pred necelým týždňom predčasne skončil v Sparte Praha.

Galásek sa vracia k rodine

Galásek strávil v severomoravskom klube rok, jeho väčšiu časť ako asistent Ondřeja Smetanu, po jeho odchode ako hlavný kouč. "Tento rok bol pre mňa veľmi inšpirujúci a obohacujúci, ale aj vyčerpávajúci. Rodinu mám v Nemecku a cítim potrebu jej vrátiť to, čo pre mňa v priebehu mojej profesionálnej kariéry obetovala," povedal bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, 1. FC Norimberg či Borussie Mönchengladbach pre web Baníka.

Prečítajte si aj

Carlo Ancelotti oslavuje triumf Realu.VIDEO Ancelotti odhalil budúcnosť Marcela aj Hazarda v Reale: Takto reagoval na sebavedomé slová Salaha

Veľký návrat po 18 rokoch

Vrba sa na Bazaly vracia po osemnástich rokoch. Päťdesiatosemročný kouč sa s vedením dohodol na dvojročnej zmluve. Vrba v Baníku začínal svoju trénerskú kariéru a v roku 2004 ju vo dvojici s Františkom Komňackým ozdobil ziskom majstrovského titulu "Priznám sa, že nebolo veľmi nad čím premýšľať. Chcel som sa vrátiť tam, kde som s veľkým futbalom začínal. K Baníku mám vzťah, klub má zasa ambície, dobré zázemie, akadémiu a skvelých fanúšikov," uviedol pre klubový web Vrba, ktorý v minulosti viedol aj slovenské tímy Matador Púchov (2004-2006) a MŠK Žilina (2006-2008). Žilinu doviedol v roku 2007 k titulu, pôsobil aj ako asistent pri slovenskej reprezentácii v rokoch 2006 až 2007.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články