Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava spoznali výšky pokút za správanie fanúšikov vo finále Slovnaft Cupu

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe správy delegáta finálového stretnutia Slovenského pohára 2021/2022 uložila za správanie sa fanúšikov ŠK Slovan Bratislava pokutu vo výške 3000 eur, FC Spartak Trnava zaplatí 5000 eur. SFZ o tom informoval na oficiálnom webe.
Fanúšikovia s pyrotechnikou na zápase Slovan Trnava.
Zdroj: TASR - Michal Svítok
Zdieľajte:

Pri svojom rozhodovaní o vyššej pokute pre FC Spartak Trnava vzala DK SFZ do úvahy najmä tú skutočnosť, že jeho fanúšikovia sa počas stretnutia opakovane dopustili antisemitských prejavov a zároveň, že po použití pyrotechniky z ich strany bolo stretnutie na takmer 4 minúty prerušené.

Prečítajte si aj

Obranca Martin Škrtel.Brutalita? Agresivita? Zákrok za hranou? Škrtel prvýkrát reaguje na zranenie Čavriča

DK SFZ sa zaoberala aj nedostatočnou usporiadateľskou službou zo strany organizátora Slovenského futbalového zväzu, v dôsledku čoho sa obom fanúšikovským táborom podarilo preniesť na štadión pyrotechniku. Po vyhodnotení právnej stránky veci však DK SFZ dospela k záveru, že nie je možné vyvodiť za spomenuté previnenie Slovenskému futbalovému zväzu disciplinárnu zodpovednosť v zmysle Disciplinárneho poriadku SFZ. Napriek uvedenému budú zistené nedostatky prerokované so zodpovednými pracovníkmi Slovenského futbalového zväzu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články