Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Brutalita? Agresivita? Zákrok za hranou? Škrtel prvýkrát reaguje na zranenie Čavriča

TRNAVA - Martin Škrtel prvýkrát prehovoril o zranení Čavriča.
Obranca Martin Škrtel.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Derby, ktoré sa odohralo vo finále Slovenského pohára medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava, poznačil incident, pri ktorom dôrazný obranca Martin Škrtel v súboji nešetrne zrazil Aleksandara Čavriča.

Čavrič nebol schopný pokračovať v hre. Previezli ho do nemocnice, kde strávil noc a vyšetrenia ukázali otras mozgu. Tréner Slovana a bývalý reprezentačný kouč Vladimír Weiss st. kritizoval Škrtela za prehnanú agresivitu v súboji s Čavričom.

„Bol na hrane. Pri všetkej úcte k Martinovi, keď si to pozriete spomalene, hral telo, nie loptu. Bol to hrubý zákrok na hrane agresivity. Je tak naučený hrať, to beriem, ale bol to tvrdý zákrok, nešportový. Mohol to riešiť inak, lopta išla už von z ihriska.”

Prečítajte si aj

Futbalisti FC Spartak Trnava s pohárovou trofejou.VIDEO Vlastný gól aj obrovské zlyhanie brankára: Slovan v boji o pohárovú trofej zrazili hrubé chyby!

Škrtel: Keby nešiel Čavrič do sklzu, nestalo by sa to

Prvýkrát sa verejne k zákroku na Čavriča vyjadril aj samotný Škrtel prostredníctvom sociálnej siete instagram:

„Dni prešli, emócie opadli a ja som si na odporúčanie pozrel video z inkriminovaného zákroku. Brutalita? Agresivita? Zákrok za hranou? Zákrok lakťom?

Moja myšlienka bola telom odstaviť Čavriča, keďže loptu mal ďalej od nohy. Bohužiaľ, on sa rozhodol ísť do sklzu a hlavou sa dostal nízko na úroveň môjho boku, čo som ja nemohol ovplyvniť a môj pohyb som už len ťažko mohol zastaviť. Ak by bol v normálnom postavení, išlo by o zákrok rameno na rameno a nemali by sme sa o čom baviť.

S Čavričom som v kontakte každý deň. Ospravedlnil som sa mu a som rád, že on tú situáciu posúdil takým istým pohľadom ako aj ja.”

Zdieľajte:
Zdroj informácií: instagram mš

Diskusia

Podobné články