Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Obrovská revolúcia vo futbale? Pripravte sa na chystanú radikálnu zmenu

BRATISLAVA - Chystá sa obrovská revolúcia vo futbale! Prezradil to bývalý uznávaný rozhodca
Rozhodca Mark Clattenburg.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vo futbale sa zvažuje obrovská revolučná zmena! Skrátenie hracieho času na 60 minút. Prezradil to bývalý uznávaný rozhodca Mark Clattenburg vo svojom stĺpčeku v Daily Mail.

Zvažuje sa obrovská zmena vo futbale

Šéf rozhodcovskej komisie UEFA Pierluigi Collina, Rada Medzinárodnej futbalovej asociácie (IFAB) a Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zvažujú túto radikálnu zmenu, prípadne zavedenie "čistého" hracieho času, ako poznáme napríklad z hokeja.

Prečítajte si aj

Jose Mourinho počas odvety s Leicestrom.VIDEO Kontroverzný Mourinho neostal nič dlžný svojej povesti: Zažil som väčšie a prestížnejšie finále

„Rozhodcovia vedia, že nadstavenie je kontroverzná vec. Víťazný tím chce menej, prehrávajúci chce viac. Myslím si, že existuje riešenie - 60-minútové zápasy so zavedením čistého času. Na tejto myšlienke momentálne pracujú Pierluigi Collina, IFAB aj FIFA. Tento systém funguje v basketbale, môže fungovať aj vo futbale," píše Clattenburg.

„Rozhodca preruší zápas, napríklad keď je lopta mimo hry, alebo keď je ošetrovaný zranený hráč, alebo keď hráči komunikujú s rozhodcom. Trvanie každého zápasu tak bude pevné a zbavíme sa rozporov v otázke času," dodáva.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Daily Mail

Diskusia

Podobné články