VIDEO Dúbravka svedkom bizarnej drámy: Protestujúci sa priviazal o tyč na bráne, vyslobodzovať ho museli kliešťami

LONDÝN - Futbalisti Evertonu zvíťazili vo štvrtkovej dohrávke 20. kola anglickej Premier League doma nad Newcastle United 1:0. Rozhodol o tom v 90.9 minúte Nigérijčan Alex Iwobi.
Zdroj: 42040

Everton pritom od 81. minúty dohrával oslabený o vylúčeného Brazílčana Allana, ktorému VAR zmenil pôvodnú žltú kartu na červenú. V neúplnej tabuľke sú "The Toffees" na 17. mieste, tri body od zóny zostupu. Za Newcastle, ktorý je v tabuľke 14., odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Dúbravkova pozícia v Newcastle sa otrasie v základoch: Straky sa zaujímajú o jedného z najlepších brankárov sveta!

Nadstavovalo sa až 17 minút. Zápas totiž poznačili vniknutia protestujúcich environmentalistov na hraciu plochu na začiatku druhého polčasu. Kvôli nim sa nehralo takmer desať minút. Jeden z nich sa pripútal k tyčke bránky sťahovacou páskou, organizátori museli na jeho vyslobodenie použiť kliešte. K incidentom sa prihlásila oficiálnou tlačovou správou skupina "Just Stop Oil", lobujúca za zastavenie ťažby fosílnych palív.