Futbalový svet v slzách: Zomrela legenda Realu, ktorá s gigantom vyhrala rekordných 23 trofejí

MADRID - Vo veku 88 rokov zomrel v utorok bývalý španielsky futbalista Paco Gento, ktorý vyhral s Realom Madrid rekordných 23 trofejí.
Zdroj: 35287

Niekdajší ľavý krídelník sa stal s "bielym baletom" šesťkrát víťazom Európskeho pohára majstrov (EPM). O jeho úmrtí informovala agentúra AFP.

Gento je legenda Realu Madrid, vyše 50 rokov bol rekordérom kráľovského veľkoklubu v počte získaných trofejí. Až minulú nedeľu sa mu vyrovnal Brazílčan Marcelo, ktorý prišiel na trávnik ako striedajúci hráč vo finále španielskeho Superpohára proti Athleticu Bilbao (2:0).

Ronaldo a Messi prekvapili, komu dali hlasy vo FIFA The Best: Šokujúce, kto Cristiana úplne vynechal!

Gento odohral za Real 600 zápasov, nastrieľal v nich 182 gólov. S klubom získal na domácej scéne dvanásť majstrovských titulov a dvakrát španielsky Kráľovský pohár.