Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Postaral sa o bizarný škandál: Ľudia musia vedieť, že je druhý najlepší rozhodca v Afrike

YAOUNDÉ - Tuniská futbalová reprezentácia neuspela s protestom proti predčasnému ukončeniu svojho zápasu F-skupiny Afrického pohára národov (APN) proti Mali (0:1). Africká futbalová konfederácia (CAF) v piatok rozhodla, že výsledok stretnutia, ktoré hlavný rozhodca Janny Sikazwe dvakrát bizarne ukončil, sa nezmení.
Rozčúlený tréner Tuniska Mondher Kebaier a rozhodca Janny Sikazwe.
Rozčúlený tréner Tuniska Mondher Kebaier a rozhodca Janny Sikazwe. Zdroj: TASR/AP - Sunday Alamba
Zdieľajte:

"Po preskúmaní protestu Tuniska a vypočutí všetkých funkcionárov zápasu sa ho organizačný výbor rozhodol zamietnuť. Uznáva výsledok 1:0 v prospech Mali," uviedla CAF v oficiálnom vyhlásení.

Zambijský rozhodca odpískal koniec zápasu dvakrát, z toho raz pred ukončením riadneho hracieho času. Vzhľadom na viaceré striedania a "prestoje" pri jedenástke, resp. vylúčení sa pritom malo hrať ešte aj po 90 minútach. Škandál nabral na obrátkach, keď počas tlačovej konferencie trénera víťazov Mohameda Magassoubu prišiel do miestnosti delegát a oznámil, že sa odohrajú zostávajúce tri minúty zápasu. Hráči Mali sa vrátili na ihrisko, futbalisti Tuniska však jeho pokyn neuposlúchli a zostali v šatni. Po výkope hráčov Mali v stredovom kruhu tak rozhodca duel druhýkrát definitívne ukončil.

Prečítajte si aj

Tréner Tuniska Mondher Kebaier protestuje, keď zambijský rozhodca Janny Sikazwe predčasne ukončil zápas APN.VIDEO Obrovský škandál na Africkom pohári národov: Za 30 rokov pri futbale som nič podobné nevidel

Po stretnutí sa objavili informácie, že rozhodca mal počas zápasu zdravotné ťažkosti, hovorilo sa o úpale a dehydratácii. Po zápase ho odviezli do nemocnice na vyšetrenia. "Ľudia musia vedieť, že Janny Sikazwe je po Alžírčanovi Mustaphovi Ghorbalovi druhý najlepší rozhodca v Afrike," povedal po verdikte CAF pre egyptské médiá šéf afrických arbitrov Essam Abdel Fattah.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články