Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Obrovský škandál na Africkom pohári národov: Za 30 rokov pri futbale som nič podobné nevidel

LIMBE - Futbalisti Mali vstúpili víťazne do 33. ročníka Afrického pohára národov (APN) v Kamerune. V stredajšom zápase F-skupiny zdolali Tunisko 1:0 vďaka gólu Ibrahimu Koneho z jedenástky.
Tréner Tuniska Mondher Kebaier protestuje, keď zambijský rozhodca Janny Sikazwe predčasne ukončil zápas APN.
Tréner Tuniska Mondher Kebaier protestuje, keď zambijský rozhodca Janny Sikazwe predčasne ukončil zápas APN. Zdroj: TASR/AP - Sunday Alammba
Zdieľajte:

Súper mal veľkú príležitosť na vyrovnanie štvrťhodinu pred koncom, Wahbi Khazri však nepremenil penaltu. V závere Mali ubránilo tesné víťazstvo aj bez vylúčeného El Bilala Toureho, ktorý dostal červenú kartu po šesťminútovom pobyte na ihrisku.

Je to škandál

Po stretnutí sa viac ako výsledok skloňovala hrubá chyba hlavného rozhodcu Jannyho Sikazweho zo Zambie, ktorý odpískal koniec pred uplynutím riadneho hracieho času. Vzhľadom na viaceré striedania a "prestoje" pri jedenástke, resp. vylúčení sa pritom malo hrať ešte niekoľko minút. "Rozhodca nás okradol o sedem či osem minút nadstaveného času, počas ktorých sme sa mohli pokúsiť o vyrovnanie. Je to škandál. Jeho rozhodnutie je pre všetkých šokujúce a nepochopiteľné. Som zvedavý, aké za to bude niesť následky," nedával si servítku pred ústa tuniský kouč Mondher Kebaier.

Prečítajte si aj

Kingsley Coman a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi.Hviezda Bayernu zmenila rozhodnutie: Mníchovský gigant z neho spravil jedného z TOP platených hráčov Bundesligy

Škandál nabral na obrátkach, keď počas tlačovej konferencie jeho náprotivka Mohameda Magassoubu prišiel do miestnosti delegát a oznámil, že sa odohrajú zostávajúce tri minúty zápasu. Hráči Mali sa vrátili na ihrisko, futbalisti Tuniska však jeho pokyn neuposlúchli a zostali v šatni. Po výkope hráčov Mali v stredovom kruhu tak rozhodca duel druhýkrát definitívne ukončil.

Za 30 rokov pri futbale nič podobné nevidel

Reprezentácia Tuniska zostala bez bodu a okrem toho jej hrozí aj iný ako len finančný trest, o ktorom bude rozhodovať Konfederácia afrického futbalu. "Odpískal koniec, tak sme nahnevaní odišli do šatní. Niektorí hráči už boli v sprche, ďalší mali regeneračný ľadový kúpeľ, keď sme zrazu dostali pokyn vrátiť sa na ihrisko. Za 30 rokov, čo robím pri futbale, som nič podobné nevidel," dodal rozčúlený Kebaier.

F-skupina:

Tunisko - Mali 0:1 (0:0)
Gól: 48. Kone (z 11 m), ČK: 87. Toure (Mali)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články