Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kmotrík postavil Weissa pred ťažkú voľbu: Buď Slovan alebo repre! Možno si pod stromček nájdeme nového trénera, hovorí

BRATISLAVA - Ivan Kmotrík ml. zaujal rázne stanovisko: Možno si pod stromček budeme hľadať nového trénera!
Tréner Vladimír Weiss.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Stane sa Vladimír Weiss st. novým reprezentačným trénerom? Zdá sa, že táto otázka bude rozlúsknutá už v najbližších dňoch. Samotný tréner sa vyjadril po ligovom stretnutí proti Žiline, že ponuka z reprezentácie sa neodmieta a vie si predstaviť zdvojenú funkciu trénera Slovana aj reprezentácie. S dodatkom, že určite nie dlhodobo.

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. reagoval tým, že situáciu s trénerom potrebuje uzavrieť v zime, aby prípadne nový tréner vedel pripraviť tím podľa svojich predstáv na letné boje v pohárovej Európe. V rozhovore pre Nový Čas rezolútne odmietol možnosť zdvojenej funkcie Weissa - v Slovane a zároveň v reprezentácii.

Možno si pod stromček budeme hľadať nového trénera, vyhlásil Kmotrík

„V prvom rade chcem povedať, že odmietame variant, aby Vlado sedel súčasne na dvoch stoličkách. To už neexistuje takmer nikde na svete. On si musí rozmyslieť, či chce byť reprezentačný tréner, alebo zostať v Slovane. V budúcom roku je podľa vyžrebovania v Lige národov reprezentácia v tých niekoľkých zápasoch „odsúdená“ na úspech, čo sa nedá povedať o pôsobení v Slovane," vyhlásil Kmotrík.

Prečítajte si aj

Tréner Stanislav Čerčesov.Myslí si, že je kráľom sveta! Nový tréner Maka reagoval na kritiku ex-reprezentanta Martina Jakubka

„My potrebujeme plnohodnotného trénera, ktorý bude pripravený plniť naše ciele. V krátkom čase si s ním sadneme a prehodnotíme aj jeho doterajšie účinkovanie v Slovane a ako ďalej. Nie je teda vylúčené, že pod stromček si budeme hľadať nového trénera," pripustil Kmotrík zmenu na trénerskom poste jesenného majstra slovenskej ligy.

Weiss odviedol so Slovanom za pár mesiacov kvalitnú robotu. V domácej súťaži klub dominuje, do poslednej chvíle bojoval o postup v Konferenčnej lige. Napriek tomu tréner otvorene kritizoval hráčov, ich prístup a tiež kroky vedenia. Pravdepodobne si predstavoval, že posilňovanie kádra bude fungovať inak, ako sa to deje.

Nedávno dokonca vyhlásil, že ak to nebude fungovať v klube ako si predstavuje, tak v lete sa rozlúči. O tom, že nie je nenahraditeľný hovoril pred pár dňami Kmotrík. Zdá sa, že obe strany sú na rázcestí a skôr to vyzerá na odchod Weissa k reprezentácii.

„Ivan Kmotrík mladší, priznal, že zo strany SFZ už prebehli nejaké oťukávania týkajúce sa uvoľnenia Weissa pre potreby reprezentácie, ale zatiaľ k ničomu neviedli," uvádza Nový Čas.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Nový Čas

Diskusia

Podobné články