Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Bučanie detí na Kamaru bude mať dohru: UEFA začala oficiálne vyšetrovanie

PRAHA - Európska futbalová únia (UEFA) začala oficiálne vyšetrovať údajné prejavy diskriminácie voči hráčovi Glasgowa Rangers Glenovi Kamarovi počas zápasu Európskej ligy na pôde Sparty Praha. Vymenovala vyšetrovateľa z etickej a disciplinárnej komisie. Správu priniesol Daily Mail.
Glen Kamara inkasuje červenú kartu.
Zdroj: TASR/AP - Petr David Josek
Zdieľajte:

Kamara sa stal 30. septembra terčom bučania zo strany českých detí. Na štadióne pre trest nemohli byť dospelí fanúšikovia Sparty. Fínsky hráč sa stal v Česku nepopulárnym po marcovom incidente v zápase osemfinále Európskej ligy medzi Rangers a Slaviou Praha, po ktorom fyzicky napadol Ondřeja Kúdelu. Dostal za to trest na tri stretnutia, hráč Slavie však za údajné rasistické správanie až na desať.

Prečítajte si aj

Deti na zápase Sparta - Glasgow Rangers.Deti prirovnal k zhnitému ovociu: Česko po xenofóbnych urážkach zúri a žiada ospravedlnenie!

Incident prerástol aj do politického konfliktu. Český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek v pondelok prostredníctvom britského veľvyslanca v ČR Nicka Archera požiadal o ospravedlnenie za nemiestne útoky na české deti, ktorých sa mal dopustiť člen Škótskej futbalovej asociácie (SFA) Marvin Barley.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články