Citizens zvládli manchesterské derby

Dnes od 14:30 sme mali možnosť sledovať jedno z najväčších derby zápasov, a to bitku o Manchester!

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľňajšom mestskom derby nad rivalom United 1:0. Jediný gól súboja na Etihad Stadium strelil v 63. minúte argentínsky útočník Sergio Agüero. ManU dohrával zápas bez obrancu Chrisa Smallinga, ktorý videl v 39. minúte červenú kartu. Citizens figurujú v tabuľke anglickej Premier League po 10. kole naďalej na treťom mieste, na druhý Southampton strácajú dva body, na vedúcu Chelsea Londýn šesť. "Červeným diablom" patrí až deviata priečka.

V druhom nedeľňajšom zápase zvíťazil Tottenham na ihrisku Aston Villy 2:1. Domáci viedli od 16. minúty po góle Andreasa Weimanna, v 65. minúte však dostal červenú kartu Belgičan Christian Benteke a hostia početnú prevahu využili, keď presnými zásahmi Nacera Chadliho a Harryho Kanea v samom závere otočili skóre.