Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Boli sme lepší, rozhodla jedna famózna strela. Hodnotenie slovenských hráčov

BRATISLAVA - Slováci boli lepší, no jedna fantastická strela rozhodla. Takto vyzerá hodnotenie našich hráčov v súboji s Chorvátskom.
Vladimír Weiss proti Chorvátom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovensko podalo proti Chorvátsku na Tehelnom poli v kvalifikačnom stretnutí o postup na MS 2022 slušný výkon, no na body nestačil. Zverenci trénera Štefana Tarkoviča prehrali 0:1, keď sa v 86. minúte nádhernou strelou presadil Marcelo Brozovič.

Hlasy po zápase /zdroje: TASR, RTVS/:
Štefan Tarkovič, tréner SR: "Trúfam si povedať, že to bol najlepší výkon tímu pod mojím vedením. Odchádzame bez bodu, ale zaslúžili sme si tri. Diváci nám vytvorili prajnú atmosféru a mužstvo im energiu vrátilo na ihrisku. Dokázali sme si vytvoriť väčší počet šancí ako súper a boli sme lepší ako Chorváti. Napokon rozhodla individuálna kvalita Brozoviča pri zakončení. Nám chýbal väčší pokoj v zakončení, hráči veľmi chceli a možno im to zväzovalo nohy. Po takomto výkone im však nemám čo vyčítať. Do ďalšieho duelu s Cyprom ideme s imperatívom zvíťaziť."

Zlatko Dalič, tréner Chorvátska: "Skúšali sme to, ako sa dalo, v priebehu zápasu sme na ihrisko poslali oddýchnutých hráčov. Protivník hral agresívne, kompaktne, dobre, takže nám môžem len zablahoželať k trom bodom."

Marek Hamšík, stredopoliar a kapitán SR: "Bol to opäť solídny výkon z našej strany. Aj keď sa prehralo, diváci po záverečnom hvizde ocenili výkon mužstva. Dali sme do toho všetko, veľa sme sa nabehali, veľmi to bolelo, ale o tom je moderný futbal. Rozhodla jedna strela, určite sme si zaslúžili viac."

Milan Škriniar, obranca SR: "Dnes nám chýbalo trochu šťastia. Hodnotí sa mi to veľmi ťažko, dali sme do toho všetko, bojovali sme a makali sme. Bohužiaľ, prišla štandardná situácia a inkasovali sme. Chorváti majú kvalitný tím. Diváci ocenili našu snahu, hnali nás dopredu a cítili sme ich, bohužiaľ sme ich nepotešili výsledkom."


Dávid Hancko, obranca SR: "Zo začiatku som sa na ľavom kraji obrany chvíľu hľadal, ale čím viac zápas plynul, tým som sa cítil lepšie. Prevláda veľké sklamanie z výsledku. Dnes nám chýbala efektivita. Veľké šance Chorváti nemali, boli sme vzadu pevní, aj dopredu sme boli aktívni. Po inkasovanom góle sme mali 4-5 príležitostí na vyrovnanie, ale nebolo nám dopriate."

Prečítajte si aj

Podľa Kindera Chorvátov porazíme, toto hovorí v náš prospech

Hodnotenie slovenských hráčov /zdroj: sofascore.com/

Stanislav Lobotka - 7,5

Juraj Kucka - 7,4

Milan Škriniar - 7,0

Peter Pekarík - 6,9

Vladimír Weiss- 6,8

Ivan Schranz - 6,8

Róbert Mak - 6,8

Marek Hamšík - 6,8

Ľubomír Šatka - 6,8

Dávid Hancko - 6,5

Marek Rodák - 6,5

Zdieľajte:
Zdroje informácií: RTVS, TASR, sofascore.com

Diskusia

Podobné články