VIDEO Totálny skrat či chlapské gesto? V Brne vtrhli fanúšikovia na ihrisko, hráč jedného z nich napadol

BRNO - V Česku riešia škandál. Fanúšikovia v derby vbehli na ihrisko, jedného z nich zrazil k zemi hráč. Skrat či správne gesto?
Zdroj: 40177

V derby zápase druhej českej ligy medzi Líšeň a Zbrojovka Brno (1:2) sa odohral kontroverzný incident.

Na ihrisko vtrhlo v závere stretnutia niekoľko fanúšikov. V 79. minúte dostal domáci Jan Silný červenú kartu po tom, čo chytil okolo krku jedného z nich a zrazil ho k zemi.

Presilovú hru hostia dokonale využili a v druhej minúte nadstavenia hlavičkou o víťazstve rozhodol Řezníček.

Totálny skrat alebo chlapské gesto?

Domáci tréner Milan Valachovič bol po stretnutí poriadne nahnevaný na Silného, ktorý oslabil v závere svoj tím.

Najväčší slovenský talent: Prvý gól dal brankárovi z akadémie Man Utd, deň mu chýbal k ligovému rekordu

„Totálny skrat nášho útočníka, nemá tam vôbec čo robiť. Nechá sa vylúčiť a zápas potom dohrávame sedemnásť minút aj s nastavením v desiatich. Dostane takého flastra a uvažujem, že ho odtiaľ vyhodím. To si nemôže dovoliť," cituje Valachoviča Brnenský denník.

Protihráč Jan Hladík ale mal pre konanie Silného pochopenie a zatiaľčo tréner Valachovič hovoril o totálnom skrate, podľa Hladíka to bolo chlapské gesto.

„Ja pre ten moment pochopenie mám. Je škoda, že to nezvládol niekto z usporiadateľov. 'Silňas' sa podľa mňa zachoval ako chlap," cituje hráča portál iDnes.cz.

Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, Brnenský denník, idnes.cz