Straky prekvapili Liverpool, Chelsea stále nezdolaná

Liverpool nestrelil gól už v druhom zápase.
Zdroj: twitter.com

Futbalisti Newcastle United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 10. kola anglickej Premier League nad FC Liverpool tesne 1:0. "Straky" sa tak otriasli po zlom štarte do sezóny a po troch triumfoch v rade sa vyšplhali z pásma zostupu priebežne do hornej polovice tabuľky.

O jediný presný zásah duelu sa postaral v 73. minúte striedajúci útočník domácich Ayoze Perez, ktorý využil zaváhanie obrany "Reds" v pokutovom území. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, v 44. minúte videl žltú kartu.

Arsenal Londýn potvrdil úlohu favorita a zdolal posledné Burnley 3:0. "Kanonieri" tak poskočili na štvrté miesto tabuľky, z ktorého odsunuli West Ham United. Ten v sobotu ukončil trojzápasovú víťaznú sériu, keď remizoval so Stoke City 2:2.

Líder tabuľky FC Chelsea zdolal Queens Park Rangers 2:1. O triumfe domácich rozhodol v 75. minúte gólom z penalty Eden Hazard. Druhé miesto si udržal Southampton, ktorý vyhral na štadióne Hull City tesne 1:0.