Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Expert RTVS o mladíkovi zo slovenskej ligy: Má parametre európskeho hráča, patrí do reprezentácie!

BRATISLAVA - Podľa televízneho experta Petra Ďuriša 19-ročný mladík zo slovenskej ligy patrí do reprezentačného áčka. Má podľa neho parametre európskeho hráča.
Adrián Kaprálik v drese MŠK Žilina.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podľa mnohých odborníkov je najvyšší čas do reprezentácie začať postupne zabudovávať mladíkov. Niečo po vzore slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá s najmladším tímom v histórii po dlhých rokoch vybojovala postup do štvrťfinále.

Kaprálik patrí do reprezentácie, tvrdí Ďuriš

Jedným z nich by mohol byť Adrián Kaprálik, devätnásťročný krídelník z MŠK Žilina. Podľa experta RTVS Petra Ďuriša už teraz spĺňa reprezentačné kritériá a mal by dostať šancu v najcennejšom drese.

„Sledujem ho dlhodobo. Je to výnimočný futbalista, ktorý má parametre európskeho hráča. Mám informácie, že aj hlavu má upratanú. Je to výborný chalan. Keď bude zdravý, jeho kariéra je otvorená," hovoril na adresu Kaprálika Ďuriš pre sportnet.sk.

„Myslím si, že Kaprálik je nastavený na to, aby reprezentácii pomohol. Nemusíme čakať na to, kým prestúpi do Realu Madrid. Môžeme urobiť experiment aj so slovenským hráčom, ktorý sa pýtal už s Dávidom Hrnčárom," pokračoval.

Prečítajte si aj

Antoine Griezmann, FC Barcelona.Zmena plánu! FC Barcelona chce na výmenu za Griezmanna inú hviezdu

V Žiline výborne pracujú s mladými hráčmi. Tunajšia akadémia je vychýrená a známa svojím kvalitným konceptom výchovy mladých futbalistov. Napriek tomu, že "šošoni" majú jeden z najmladších tímov v Európe, prebojovali sa do Európskej konferenčnej ligy (postup v kvalifikácii cez gruzínsky tím Dila Gori).

Podľa Ďuriša už Kaprálik prerástol slovenskú ligu a mal by čo najskôr dostať priestor ukázať svoje kvality aj v reprezentačnom drese "áčka".

„Keď bude mať túto výkonnosť, on do reprezentácie jednoducho patrí. To nie je otázka dňa, týždňa či mesiaca. On je celý rok na konštantnej výkonnosti, ktorá rastie. Odohral kvalitný zápas v dvadsaťjednotke proti Fínsku, teraz sa uviedol v pohári na medzinárodnej úrovni.

Tento chlapec prerástol slovenskú ligu a je na trénerovi, aby si to všimol a nebál sa ho zaradiť. Na to potrebujete mať systém, schémy, ktoré hráč musí na zraze pochopiť. Len, keď to stále budeme odkladať, nikdy nezabudujeme mladých hráčov. Každá krajina má v tíme tínedžera," dodáva Ďuriš.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sportnet.sk

Diskusia

Podobné články