Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pán Kapitán! Simon Kjaer sa po kolapse Eriksena zachoval ako pravý hrdina

KODAŇ - Kapitán s veľkým K! Kjaer sa po skolabovaní Eriksena prejavil ako pravý hrdina
Spoluhráči pri Christianovi Eriksenovi po kolapse.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Bez toho, aby stratil nervy, zabránil po kolapse Christiana Eriksena, aby mu zapadol jazyk, umiestnil ho do správnej polohy a potom sa venoval Eriksenovej partnerke, ktorá zbehla z hľadiska na trávnik, aby ju upokojil.

Simon Kjaer - hrdina a správny kapitán

Simon Kjaer sa ukázal ako pravý kapitán. Ako pravý hrdina.

V okamihu, ako Eriksen skolaboval, sa Kjaer rozbehol smerom k nemu, aby mu zachránil život. Podarilo sa mu to.

Bol to práve Simon Kjaer, ktorý odvážne previedol dve zásadné opatrenia pred príchodom zdravotníkov - zabránil mu v zapadnutí jazyka, aby mohol dýchať. A umiestnil ho do správnej polohy podľa zodpovedajúcich predpisov.

Hrdinskosť Kjaera sa ukázala aj v nasledujúcich minútach, keď lekári začali Eriksena oživovať priamo na ihrisku.

Prečítajte si aj

Eriksen skolaboval v zápase s Fínskom.VIDEO Zimomriavky! Nádherné gesto fanúšikov oboch táborov po kolapse Eriksena. Aha, čo predviedli!

Dánski hráči vytvorili okolo spoluhráča kruh, všetci otočení chrbtom k dramatickému dianiu, nemali silu sa na to pozerať. Až na jedného - kapitána Simona Kjaera, ktorý zostal tvárou k dianiu a odvážne sledoval, ako zdravotníci bojujú o život Eriksena.

Hrdinský Kjaer sa ukázal ako správny kapitán aj následne, keď Eriksenova partnerka Sabrina Kvist Jensenová s hrôzou a plačom zbehla na ihrisko. Kjaer k nej okamžite prišiel, objal ju a snažil sa ju upokojiť.

Paradoxom je, že Kjaer a Eriksen obliekajú dresy milánskych rivalov - Kjaer hrá za AC a Eriksen získal s Interom titul. No keď ide o život, rivalita neexistuje.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články