Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Horor na EURO: Christian Eriksen skolaboval, boj o život priamo na ihrisku

KODAŇ - Sobotný zápas majstrovstiev Európy medzi futbalistami Dánska a Fínska v Kodani prerušili v závere prvého polčasu po kolapse domáceho hráča Christiana Eriksena.
Christian Eriksen skolaboval priamo na ihrisku.
Christian Eriksen skolaboval priamo na ihrisku. Zdroj: TASR/AP - Stuart Franklin
Zdieľajte:

Záchranári ho oživovali na ihrisku a približne po pätnástich minútach ho transportovali do nemocnice. Podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) bol v stabilizovanom stave, na sociálnych sieťach kolovala fotografia, na ktorej bol na nosidlách pri vedomí.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odpadol v 43. minúte pri postrannej čiare, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní. Spoluhráči okamžite privolali lekársku pomoc, neskôr na trávnik zišla aj Eriksenova manželka, ktorú utešovali kapitán Simon Kjaer a brankár Kasper Schmeichel.

Prečítajte si aj

Taliansko proti Turecku.VIDEO Parádička úvodného dňa na EURO: Dvojica Turkov sa pohrala s talianskym hráčom ako s malým chlapcom

Dáni okolo Eriksena vytvorili hradbu, po jeho odvoze zamierili do šatne rovnako ako fínski hráči a rozhodcovia pred nimi. UEFA na krízovom zasadnutí rozhodovala o osude duelu, stanovisko mala zverejniť o 19.45 h.

Christian Eriksen skolaboval priamo na trávniku.
Zdroj: TASR/AP - Stuart Franklin
Christian Eriksen skolaboval priamo na hracej ploche.
Zdroj: TASR/AP - Stuart Franklin
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články