Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Angličania po kolapse Eriksena zrušili tlačovku, UEFA rozhodla o osude prerušeného zápasu Dánska s Fínskom

KODAŇ - Sobotný zápas majstrovstiev Európy medzi futbalistami Dánska a Fínska v Kodani dohrali od 20.30 h.
Christian Eriksen skolaboval priamo na hracej ploche.
Zdroj: TASR/AP - Stuart Franklin
Zdieľajte:

Dánska futbalová asociácia to oznámila na twitteri po tom, ako hráči dostali ubezpečenie, že domáci hráč Christian Eriksen je po kolapse v poriadku. "Christian Eriksen je pri vedomí a jeho stav je naďalej stabilizovaný. V nemocnici podstúpi ďalšie vyšetrenia," informovala Dánska FA na twitteri.

O večerné dohratie stretnutia požiadali oba tímy a Európska futbalová únia (UEFA) im po krízovom zasadnutí vyhovela. Pokračovalo sa záverečnými štyrmi minútami prvého polčasu, druhé dejstvo sa začne po päťminútovej prestávke.

Prečítajte si aj

Christian Eriksen skolaboval priamo na ihrisku.VIDEO Horor na EURO: Christian Eriksen skolaboval, boj o život priamo na ihrisku

"Takéto momenty ukážu skutočné hodnoty v živote. Želám Christianovi rýchle a úplné uzdravenie, jeho rodine prajem silu a vieru. V týchto okamihoch sa ukazuje jednota futbalovej rodiny. Počul som, ako fanúšikovia oboch táborov skandovali jeho meno. Futbal je krásny a Christian je skvelý hráč," povedal prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Riaditeľ DBU Peter Moeller pre rozhlasovú stanicu Danmarks Radio povedal, že bol v kontakte s Eriksenom. "Áno, aj niektorí naši hráči s ním hovorili. Má sa dobre a to sú skvelé správy. Spoluhráči budú určite bojovať na ihrisku aj za neho."

Hrdinom situácie bol podľa dánskych médií Simon Kjaer. Kapitán národného tímu totiž duchaprítomne zabránil, aby Eriksenovi po strate vedomia zapadol jazyk a udusil sa.

Angličania zrušili tlačovku

Anglická futbalová reprezentácia zrušila predzápasovú tlačovú konferenciu s trénerom Garethom Southgateom a kapitánom Harrym Kaneom po tom, ako počas zápasu B-skupiny EURO 2020 s Fínskom skolaboval dánsky stredopoliar Christian Eriksen.

Angličania vstúpia do šampionátu v nedeľu proti Chorvátsku. "Dnes večer myslíme na Christiana, na jeho rodinu a na všetkých ľudí spojených s dánskym futbalom," zaznelo vo vyhlásení Anglickej futbalovej asociácie (FA).

Sobotný zápas medzi Dánskom a Fínskom tesne pred koncom prvého polčasu prerušili po tom, ako na ihrisku skolaboval dánsky reprezentant Christian Eriksen.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články