Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kocian hodnotí jednotlivé formácie slovenského tímu: Kde vidí najväčšiu silu a kde najväčšiu slabinu?

BRATISLAVA - Bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian hodnotí jednotlivé formácie Slovenska pred EURO 2020. Kde máme najväčšiu silu a slabinu?
Slovenský tím v príprave na EURO 2020.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenská reprezentácia v príprave na EURO 2020 uhrala remízy s Bulharskom (1:1) a Rakúskom (0:0). V oboch prípadoch vynikala defenzívna činnosť nad ofenzívnou.

Ofenzíva je náš najväčší problém, potvrdil to pred štartom očakávaného turnaja samotný tréner Štefan Tarkovič.

Nemastný-neslaný herný prejav kritizoval nedávno aj uznávaný odborník a bývalý tréner Vladimír Goffa.

Bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian to vidí podobne a náš útok označil za najväčšiu slabinu.

Pre Nový Čas zhodnotil jednotlivé formácie.

Kvalita v bránke - Dúbravka

V bránke vidí veľkú kvalitu v osobe Martina Dúbravku.

„Medzi tromi žrďami nie je čo riešiť. Národnému tímu zhlboka odľahla po tom, čo sa Martin Dúbravka vrátil po dlhom zranení do kádra. Je nosným pilierom. Srší z neho obrovská istota, prehľad a chuť pomôcť mužstvu. Spoluhráči sa môžu na neho spoľahnúť, čo zvyšuje ich sebavedomie v náročných situáciách. Aj proti Rakúšanom bol ústrednou postavou zápasu, keď chytil niekoľko gólov."

Prečítajte si aj

Fíni oslavujú postup na EURO 2020.Otcovi fínskeho hráča predpovedajú mesiac života: Svojho syna chce sledovať naživo na EURO

Jasný šéf v defenzíve - Škriniar

Kocian pochválil aj našu obrannú formáciu, vidí dostatočnú kvalitu a stabilitu v stopérskej dvojici Milan Škriniar - Ľubomír Šatka.

„Jej jasným šéfom je Milan Škriniar. K nemu sa vypracoval Ľubomír Šatka. Hoci v klube hráva menej, rast výkonnosti potvrdil vo viacerých zápasoch. V repre sú obaja už zohratí. Stopérsky tandem je pevný. Silný vo vzduchu, dobrý v pozičnej hre. Od Pekaríka môžeme čakať aj výpady smerom dopredu. U Hubočana už menej, ale o to ťažšie sa bude cez neho súperom prechádzať."

V strede tvorivosť a nápady od Hamšíka

Ján Kocian má jasno v tom, ako by malo vyzerať zloženie stredovej formácie slovenského tímu. Kto by mal hrať na štítových pozíciách, kto na krídlach?

„Po absenciách Stana Lobotku či Jana Greguša sa vyprofilovala štítová dvojica Juraj Kucka – Jakub Hromada. Je najlepšou voľbou pred obranou. Prvý je bojovník, druhý zasa typ moderného futbalistu. V strede sa spoliehame na tvorivosť a nápady kapitána Mareka Hamšíka, majstra finálnej prihrávky. Lukáš Haraslín s Robom Makom majú na krídlach rýchlosť, podporujú ofenzívu."

Najväčšia slabina - útok

Ako bolo spomenuté vyššie, Kocian vidí najväčšiu slabinu slovenského tímu v útoku. Obzvlášť po tom, čo sa zranili Dávid Strelec a otáznik visí aj nad Ivanom Schranzom, ktorý má za sebou výbornú sezónu v Jablonci a čerstvo sa upísal pražskej Slavii.

„Naša najväčšia slabina. Zranil sa David Strelec, nevieme, čo bude s Ivanom Schranzom. To je pre trénera dosť nepríjemné zistenie. Na hrote budeme podľa mňa hrať s Ondrejom Dudom. Nie je to pre neho nový post. Hráva na ňom v Kolíne i v reprezentácii. Je aktívny, pýta si loptu. Záleží, ako budú ofenzívu dopĺňať ostatní, aby sme pri útoku neostali zalezení vzadu s viacerými hráčmi."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Nový Čas

Diskusia

Podobné články