VIDEO Tragéd roka? Nielenže De Gea ako jediný z 22 hráčov nedal, ale tento údaj vám vyrazí dych

GDAŇSK - David De Gea nielenže ako jediný z 22 exekútorov v penaltovom rozstrele nedal. Ale tento údaj vám vyrazí dych!
Zdroj: 39592

Neuveriteľnú drámu prinieslo finále Európskej ligy hrané v poľskom Gdaňsku za dažďa. Manchester United hral s Villarrealom nerozhodne 1:1 nielen po riadnom 90-minútovom hracom čase. Ale aj po následnom 30-minútovom predĺžení.

De Gea smutným hrdinom finále Európskej ligy

Na rad tak prišiel penaltový rozstrel, ktorý rozhodol o držiteľovi trofeje. Exekútori boli stopercentní a tak sa rozstrel dostal až do 11. série. V tej si postavili loptu na značku bieleho bodu brankári. Rulli z Villarrealu chladnokrvne premenil, následne zastavil nevýrazne kopnutý pokus de Geu.

Nová hviezda do obrany Liverpoolu: Po EURO U21 podpíše päťročný kontrakt!

Španielsky brankár Manchesteru United sa stal smutným hrdinom finálového súboja EL. Ako jediný z 22 hráčov nedal. Navyše ťahá hrozivú sériu - nechytil už 36 penaltových pokusov v rade. Informuje o tom WhoScored.com. 23. apríla 2016 - dátum, kedy sa mu naposledy podarilo chytiť penaltu.

Okrem toho, Villarreal mal vo finále EL jediný strelecký pokus za zápas, aj z toho bol gól. Na tento zápas bude de Gea chcieť určite čo najskôr zabudnúť.

Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, WhoScored.com