Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

UEFA vytiahla protizbraň na Superligu: Odhlasovali nový formát Ligy majstrov!

ŽENEVA - Protizbraň na avizovanú Superligu. UEFA odhlasovala nový formát Ligy majstrov. Aha, ako to bude vyzerať!
Nasser Al-Khelaifi pôjde pred súd.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

UEFA ostro vystúpila proti projektu európskej Superligy. Vytiahla protizbraň v podobe nového formátu Ligy majstrov. Exekutíva UEFA jednohlasne odklepla nový koncept súťaže s 36 tímami.

UEFA a FIFA zaujali rázne stanovisko, klubom zakážu účasť v európskych súťažiach a hráčom účasť na medzinárodných podujatiach ako EURO či MS.

Nový projekt Superligy je ostro kritizovaný zo všetkých strán.

Pri pondelňajšom hlasovaní vo švajčiarskom Montreux prijal výkonný výbor rezolúciu o rozšírení Ligy majstrov z jej súčasného formátu s 32 tímami, ktorá má vstúpiť do platnosti na začiatku sezóny 2024-25.

Prečítajte si aj

Tréneri Ancelotti a Mourinho.Mourinho dostal kopačky pár dní pred pohárovým finále: Kto ho nahradil na lavičke Tottenhamu?

V novej verzii Ligy majstrov s 36 tímami každý klub odohrá v skupinovej fáze namiesto šiestich zápasov desať. V druhej polovici sezóny sa odohrá vyraďovacia časť so 16 tímami.

Zdroje pre ESPN uviedli, že medzi hlasujúcimi za nový formát Ligy majstrov bol aj prezident Paríž Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi. Francúzsky majster nemá záujem o vstup do európskej Superligy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: ESPN.com

Diskusia

Podobné články