Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Škandál: Tréner Dinama Záhreb putuje na takmer 5 rokov do väzenia!

ZÁHREB - Trénera Dinama Záhreb Zorana Mamiča odsúdili na takmer 5 rokov vo väzení!
Tréner Zoran Mamič, Dinamo Záhreb.
Zdroj: twitter Zoran Mamič
Zdieľajte:

Chorvátsky najvyšší súd odsúdil hlavného trénera Dinama Záhreb Zorana Mamiča na 4,8 roka väzenia za korupciu. Informuje chorvátsky portál Vecernji.hr s odvolaním sa na tlačovú správu Najvyššieho súdu.

Zdravko Mamič, brat Zorana Mamiča, ktorý predtým pôsobil ako športový riaditeľ klubu, bol odsúdený na 6,5 ​​roka väzenia.

Pripomeňme, že Zdravko Mamič a jeho brat boli vyšetrovaní v súvislosti s obvineniami z korupcie a organizovaného zločinu.

Prečítajte si aj

Rui Patricio, brankár Wolves.VIDEO Krv tuhla v žilách! Hrozné zranenie brankára Wolves po zrážke so spoluhráčom, odnášali ho s kyslíkom na tvári

Chorvátske úrady ich obvinili zo sprenevery 17,3 milióna dolárov z rozpočtu klubu od roku 2008 a neodvedenia daní vo výške 1,8 milióna dolárov.

Pravdepodobne nenahlásili provízie za prestup hráčov Dinama do zahraničných tímov. V novembri bol Mamič zatknutý, neskôr ho však prepustili na kauciu.

Mamič priviedol Dinamo Záhreb v tejto sezóne do osemfinále Európskej ligy. V prvom stretnutí na pôde Tottenhamu chorvátsky tím prehral 0:2. V domácej odvete už bude bez Mamiča na lavičke.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Vecernji.hr

Diskusia

Podobné články