Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

FC Sevillu treba brať vážne! Na lane má obrovskú posilu

SEVILLA - Je tretia v La Lige, zahrá si osemfinále Ligy majstrov a na lane má obrovskú posilu. FC Sevillu treba brať vážne!
Alejandro Gomez vpravo.
Zdroj: twitter Atalanta B.C.
Zdieľajte:

FC Sevilla figuruje na tretej pozícii v tabuľke španielskej La Ligy. Na druhý Real Madrid stráca len štyri body. Okrem toho si zahrá v osemfinále Ligy majstrov, kde má pomerne priaznivý žreb. Zmeria si sily s Dortmundom, ktorý nie je vo svojej koži a nedávno menil trénera.

FC Sevilla blízko získania kapitána Atalanty

Pred kľúčovými mesiacmi sezóny sa FC Sevilla chce posilniť. Je blízko angažovania kapitána Atalanty Bergamo Alejandra "Papu" Gomeza.

O Gomezovom odchode z Bergama sa hovorí už dlhšie. Mal mať konflikt a nezhody s trénerom Gian Pierom Gasperinim. Ten po výhre Atalany na pôde AC Milána (3:0) dostal na pozápasovej tlačovej konferencii otázku ohľadom odchodu Gomeza a uviedol, že kdekoľvek jeho kroky povedú, želá mu veľa šťastia.

Prečítajte si aj

Tréner Mikel Arteta.Doteraz sa o tom len šepkalo. Arteta potvrdil záujem o nechcenú hviezdu Realu Madrid

32-ročný Gomez nemá o záujemcov núdzu. Na stole má lukratívne ponuky zo zámorskej MLS aj od iných top tímov z Talianska.

Atalanta ale nechce Gomeza predať k nejakému rivalovi zo Serie A. Hráč chce naďalej pokračovať na vrcholnej úrovni. A tak sa Sevilla zo všetkých uhlov pohľadu javí ako ideálna voľba pre všetky strany.

Julen Lopetegui chce získať hráča schopného hrať medzi šestnástkami a servírovať finálne prihrávky v útočnej fáze.

Monchi začal rokovať s predstaviteľmi Atalanty, hráč už mal údajne s prestupom súhlasiť.

Veľkým kameňom úrazu môžu byť financie. Nie preto, že by Sevilla v klubovej pokladnici nenašla 10-12 miliónov eur, ktoré taliansky klub požaduje. Ale preto, že hráč budúci mesiac oslávi 33. narodeniny a amortizačný čas bude krátky.

Monchi dúfa, že by hráča mohol získať za sumu okolo 6 miliónov eur + bonusy. Rokovania pokračujú a uvidíme, či obe strany nájdu dohodu.

Informácie priniesla španielska Marca.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Marca

Diskusia

Podobné články