PL: Aguero rozmetal kohútov, Southampton vyhral hokejovým skóre

V prvom sobotňajšom zápase Premier League medzi Manchestrom City a Tottenhamom sa zrodil debakel. Rovnako tomu bolo aj v zápase Soutamptonu so Sunderlandom, Arsenal doma opäť iba remízoval.

Skóre otvoril už v 13.munúte prvým gólom Kun Aguero, no o dve minúty neskôr vyrovnal dánsky stredopoliar Christian Eriksen. V 20.minúte bola nariadená prvá penalta v zápase a po jej premenení viedli "Citizens" zásluhou Aguera 2:1. Po polhodine hry bola odpískaná ďalšia penalta a opäť pre City, lenže tentokrát možnosť hattricku Aguero odmietol a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:1. Prvý výraznejší moment druhej polovice prišiel v 62.minúte, keď mal na kopačke vyrovnanie Roberto Soldado, pokutový kop však nepremenil. O päť minút neskôr sa začalo červenať, stopér Frederico Fazio videl za zákrok červenú kartu a bola z toho aj tretia penalta pre domácich, Aguero sa nemýlil a zavŕšil hattrick. Posledné slovo zápasu povedal Aguero, keď v 75.minúte uzavrel debakel na 4:1. Man.City sa touto výhrou dostal na druhé miesto tabuľky, Tottenham je ôsmy.

Líder tabuľky Chelsea Londýn zvíťazil na ihrisku Crystal Palace 2:1. "Svätci" zo Southamptonu rozpútali gólovú kanonádu a Sunderland zdolali vysoko 8:0.

K neobvyklej situácii prišlo pred stretnutím Newcastlu s Leicesterom v St. James Parku. Rozhodca nemohol odpískať začiatok duelu, keďže hrozilo, že sa zrúti veľkoplošná obrazovka, ktorú inštalovali na konci týždňa. Arbiter Martin Atkinson sa rozhodol nevpustiť na štadión divákov a stretnutie odštartovalo s takmer hodinovým oneskorením. Z víťazstva 1:0 sa nakoniec tešili domáci futbalisti.

Sumáre:

Manchester City – Tottenham 4:1 (2:1)

Góly: 13., 20., 68 a 75. Agüero (druhý a tretí z 11m) – 15. Eriksen, ČK: 67. Fazio (Tottenham)

Arsenal Londýn – Hull City 2:2 (1:1)

Góly: 13. Sanchez, 90.+1 Welbeck – 17. Diame, 46. Hernandez

Burnley – West Ham United 1:3 (0:0)

Góly: 60. Boyd – 49. Sakho, 54. Valencia, 70. Cole

Crystal Palace – Chelsea Londýn 1:2 (0:1)

Góly: 90. Campbell – 6. Oscar, 51. Fabregas, ČK: 43. Delaney – 40. Azpilicueta

Everton – Aston Villa 3:0 (1:0)

Góly: 18. Jagielka, 48. Lukaku, 76. Coleman

Southampton – Sunderland 8:0 (3:0)

Góly: 18. a 69. Pelle, 12. Vergini (vl.), 37. Cork, 63. Bridcutt (vl.), 78. Tadič, 79. Wanyama, 86. Mane

Newcastle United – Leicester City 1:0 (0:0)

Gól: 71. Obertan