Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Stal sa hviezdou večera Ligy majstrov! Klopp odhalil, prečo uprednostnil 22-ročného mladíka pred Adrianom

LIVERPOOL - Hviezdou utorňajšieho večera LM sa stal 22-ročný brankár Liverpoolu Caoimhin Kelleher. Klopp odhalil, prečo ho uprednostnil pred Adrianom
Brankár Caoimhin Kelleher.
Zdroj: twitter Liverpool FC
Zdieľajte:

Caoimhin Kelleher sa stal len druhým brankárom v klubovej histórii FC Liverpool, ktorý si pri debute v Lige majstrov udržal čisté konto.

Tréner Jurgen Klopp sa rozhodol dať šancu talentovanému 22-ročnému mladíkovi po tom, ako jednotka Alisson utrpel zranenie zadného stehenného svalu.

Kelleher prispel štyrmi zákrokmi k víťazstvu The Reds nad Ajaxom 1:0. Tento triumf poslal Liverpool medzi najlepšiu šestnástku.

Klopp v pozápasových vyjadreniach odhalil, prečo sa rozhodol dať šancu Kelleherovi pred Adrianom. Dôvodom je jeho výborná schopnosť rozohrávať lopty.

Prečítajte si aj

Tréner Jurgen Klopp.8 hviezd z akadémie Liverpoolu, ktoré môžu zachrániť tím v ťažkých časoch

Kellehera uprednostnil Klopp pre jeho rozohrávku

„Top. Top, top, top," chválil nemecký tréner 22-ročného írskeho gólmana.

„Musím povedať, že bolo ľahké rozhodnúť sa pre Caoimhina, pretože si to zaslúžil. No bolo náročné rozhodnúť sa proti Adrianovi, pretože si počínal veľmi dobre, veľa čistých kont, úžasná vlaňajšia sezóna, finále Superpohára a všetky tieto veci."

„Odviedol veľmi dobrú prácu, no potrebovali sme balíček Caoimhina, ktorý je veľmi dobrý nielen v zastavovaní striel, ale aj špičkový futbalista. A to sa mi páči."

„Potrebovali sme to na pressing Ajaxu. Potrebovali sme jeho rozohrávky do polovičných priestorov a takéto veci. Bolo to naozaj dobré, ale napokon je to samozrejme všetko o chytaní, udržaní lopty mimo našej bránky a urobil minimálne dva výnimočné zákroky. Som si istý, že buď bude spať dobre alebo vôbec," dodal Klopp na adresu Kellehera. Jeho vyjadrenia cituje oficiálny klubový web liverpoolfc.com.

30 zo 42 rozohrávok Kellehera našlo svojich adresátov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: liverpoolfc.com

Diskusia

Podobné články