Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Guľov tím nemá gule, píšu v Česku! Z hráčov spravil počítačové postavičky

PLZEŇ - Guľov tím bez gulí. Zo svojich hráčov spravil počítačové postavičky, znie z Česka
Tréner Adrián Guľa.
Zdroj: twitter FC Viktoria Plzeň
Zdieľajte:

Adrián Guľa v úvodných mesiacoch pôsobenia v Plzni spravil dojem. České médiá ho nazývali "slovenským Guardiolom". No postupom času jeho kúzlo vyprchalo.

Plzeň je po deviatich kolách v českej lige až na štvrtej pozícii. Klub, ktorý má majstrovské ambície, stráca na vedúcu Slaviu Praha šesť bodov.

Guľov tím nemá gule, píšu v Česku

Po víkendovej bezgólovej remíze v Českých Budějoviciach sa na hlavu Adriána Guľu zniesla ďalšia dávka kritiky. Druhýkrát v rade v lige jeho tím neskóroval, predtým prehral v Zlíne 0:1.

Prečítajte si aj

Tréner Adrián Guľa.Obavy o budúcnosť slovenského Guardiolu. Viem, ako razantne to tam riešia, varuje jeho predchodca

„Tréner Guľa je vyhlásený detailista. Dôkladne s tímom driluje určený spôsob hry. Tréningový proces zaznamenáva kamerami. Hráčov ako individuality dokáže zlepšovať, čo je vidieť napríklad na Zdeňkovi Ondráškovi, ktorý sa po príchode do Plzne dostal do omnoho lepšej hernej aj fyzickej pohody," začal v pozitívnom duchu hodnotiť redaktor Jonáš Bartoš z isport.cz.

„K dokonalosti ale piluje len svoj systém, z ktorého nechce ustupovať. Bazíruje na každom detaile tak, až výsledný produkt príliš zošnuruje. Hráči na trávniku vyzerajú trochu ako počítačovo naprogramované postavy, ktoré poznajú len jeden rytmus, jeden systém," pritvrdzuje.

Guľovi vyčíta, že nenabral odvahu v závere stretnutia zariskovať. Začať hrať na dvoch hrotových útočníkov a stiahnuť hru na troch obrancov. Skrátka, že nemal "gule" na väčší risk a odvahu pobiť sa o tri body ako to zvykla robiť Plzeň napríklad v ére Pavla Vrbu. „Hru na dvoch hroťákov nemáme tak nacvičenú," priznal samotný Guľa v pozápasových vyjadreniach.

„Prehra v Zlíne, strata v Budějoviciach a mizerná bilancia z vonkajších zápasov znamená výrazné varovanie. Tréner Guľa musí v takýchto dueloch viac riskovať. Neriešiť toľko mikrosituácie a mikrodetaily, ale na nažhaveného súpera zareagovať. Napríklad tým, že v prípade núdze pošle do vápna dvoch vysokých hrotov a nebude sa báť, že mu traja obrancovia nepochytajú prípadné brejky...," dodáva Jonáš Bartoš z isport.cz.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: isport.cz

Diskusia

Podobné články