Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zápas so Slovákmi? Pre nás veľké finále, znie z Česka. A čo považujú za svoju výhodu?

PLZEŇ - Z českého tábora pred súbojom so Slovákmi znie: Je to veľké finále! A čo považujú za svojho výhodu?
Alex Král, Česko.
Zdroj: twitter Alex Král
Zdieľajte:

Česko stráca jeden bod na prvé Škótsko. V stredu bude v Lige národov bojovať o postup do "áčka".

Slovensko stráca na tretí Izrael jeden bod. Má šancu na jeho úkor zachrániť sa v "béčku".

Veľké finále

Oba tímy majú pred očakávaným derby špeciálnu motiváciu.

„Chceme vyhrať skupinu a postúpiť. Duel so Slovákmi je teda pre nás v tomo ohľade kľúčový. Je to pre nás veľké finále," hovoril Alex Král, legionár zo Spartaka Moskva, pre portál sport.cz.

„Je lákavé byť medzi najlepšími tímami v Európe. Práve s nimi sa chceme merať, im chceme konkurovať. Čím viac zápasov proti najlepším súperom, tým lepšie pre nás. Načerpáme viac skúseností."

Prečítajte si aj

Tréner Štefan Tarkovič.Česi? Už nebudeme o dve triedy slabší ako v septembri. A nespravme znova z Tarkoviča hlupáka, vyzýva Šesták

Úplne rozdielny zápas

V septembri Slovensko na domácom trávniku prehralo s Českom 1:3 po veľmi slabom výkone. Aj ten prispel k odvolaniu trénera Pavla Hapala, ktorého pred finále baráže o Euro nahradil Štefan Tarkovič, pod ktorého vedením Slováci zvládli zatiaľ oba súboje.

„Príchod nového trénera všetkých hráčov vyhecuje, chcú sa ukázať, aby pod ním nastupovali v ďalších zápasoch. Prinesie nový impulz. Každopádne nás čaká úplne rozdielne stretnutie, než ktoré sme absolvovali nedávno na Slovensku," uvedomuje si Král.

A uvedomuje si aj veľkú motiváciu súpera v boji o udržanie sa v Lige B.

„Zápas bude veľmi aj o ich hlavách, ide im o udržanie sa v skupine B. Ale myslím, že pokiaľ budeme predvádzať rovnakú hru, ako doteraz, že máme na to ich poraziť."

Výhodou viac síl

Zatiaľčo Slovensko v novembrovom asociačnom termíne odohralo dva náročné zápasy proti Severnému Írsku /výhra 2:1pp/ a Škótsku v Lige národov /výhra 1:0/, Česi si trochu vydýchli. Hrali len jeden ostrý zápas /výhra v LN doma s Izraelom 1:0/. Predtým v príprave v Nemecku /prehra 0:1/ tréner Šilhavý postavil výrazne obmenenú zostavu. Česi by teoreticky mali mať viac síl a to by mala byť ich výhoda.

„Myslím, že áno. Väčšina z nás má veľkú vyťaženosť v klube, máme za sebou ťažké zápasy. Vzhľadom k tomu, že sa teraz behom týždňa na reprezentačnom zraze hrajú tri zápasy, sme radi, že sme pošetrili sily. Aj keď zápas proti Nemecku bol atraktívny, dôležitejšie zápasy sú pre nás v Lige národov," dodáva český záložník.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.cz

Diskusia

Podobné články