Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tréner Bilič zúri! Kľúčového stopéra mu predali za chrbtom 24 hodín pred dôležitým zápasom

WEST BROMWICH - Kľúčového stopéra mu predali poza chrbát 24 hodín pred dôležitým zápasom. Tréner Bilič zúri!
Ahmed Hegazi, West Bromwich.
Zdroj: twitter Ahmed Hegazi
Zdieľajte:

Tréner Slaven Bilič zúri na vedenie West Bromwich Albion po tom, čo mu poza chrbát 24 hodín pred dôležitým zápasom predali kľúčového stopéra.

Bilič volá po posilách, namiesto toho mu predali kľúčového stopéra

Albion cestovali v pondelok do Brightonu s cieľom pobiť sa o prvé víťazstvo v sezóne Premier League. Už bez stopéra Ahmeda Hegaziho. Výhry sa nedočkali, zápas skončil remízou 1:1.

WBA sa výhry nedočkalo ani v šiestom zápase, na konte má len tri body.

Klub predal Hegaziho tesne pred zápasom do saudskoarabského klubu Al-Ittihad.

Iróniou osudu je, že Al-Ittihad je bývalým pôsobiskom trénera Biliča, z ktorého sa presťahoval na lavičku WBA pred 18 mesiacmi.

Odchod kľúčového hráča podkopáva Biličove šance udržať klub v Premier League. Problém však je v atmosfére, ktorá v tíme vládne. Najmä vo vzťahoch tréner - vedenie.

Po návrate do Premier League Bilič žiadal manažment o nákup nových posíl, chcel posilniť káder, aby mal väčšie šance na záchranu. No jeho požiadavky neboli naplnené a zostal mu v podstate rovnaký tím.

Prečítajte si aj

Edinson Cavani v drese United.6-hodinová cesta busom na dovolenku, odmieta darčeky a radšej sa naje so zamestnancami ako s hviezdami

Ďalší nováčikovia Leeds a Fulham neváhali a vynaložili veľké finančné prostriedky na posilnenie svojich kádrov. A pozrime sa, čo predvádza Leeds.

Mnoho fanúšikov na sociálnych sieťach vyjadrilo svoje rozhorčenie z toho, že klub neposilnil.

Vedenie WBA potápa klub

Obchodná politika WBA je prazvláštna. Zhruba v čase angažovania Biliča pred 18 mesiacmi klub predal troch kľúčových útočníkov Salomona Rondona, Dwighta Gayleho a Jaya Rodrigueza. V sezóne 2018-19 dovedna nastrieľali 46 gólov!

Tieto odchody Biličove možnosti spraviť úspech na lavičke WBA hneď od začiatku výrazne oslabili.

Vina a kritika sa nesie najmä na hlavu technického a športového riaditeľa klubu Luka Dowlinga.

Dowling vyvolal veľkú vlnu nevôle u trénera Biliča aj u fanúšikov. Hegaziho poslal na hosťovanie na Ďaleký Východ a klubu to prinieslo do pokladnice len 2 milióny libier. Bez náznaku reinvestovania do posíl, ktoré WBA, najmä v útoku, nevyhnutne potrebuje.

WBA naznačuje v úvode sezóny, že záchrana v Premier League bude náročnou misiou. Prípadný zostup späť do Championship však určite nebude Biličova vina...

Informácie priniesol The Sun.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: The Sun

Diskusia

Podobné články