Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Filip Šebo: Takáto je pravda o slovenskom futbale!

BRATISLAVA - Bývalý reprezentačný útočník Filip Šebo nastavil zrkadlo súčasnému slovenskému futbalu - takáto je pravda!
Filip Šebo v drese Slovana.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Od vlaňajšej septembrovej výhry v Maďarsku po kvalitnom výkone slovenská reprezentácia odohrala 9 stretnutí. Z nich vyhrala v riadnom čase jediné - v kvalifikácii na Euro doma s Azerbajdžanom 2:0.

V Lige národov sme na ceste k zostupu z B-skupiny do "céčka". V poslednom vystúpení slovenský tím predviedol nepochopiteľný skrat. V Trnave viedol s Izraelom 2:0 po polčase, no po hetriku Zahaviho prehral 2:3. Mimochodom, ten sa ešte pred stretnutím prezentoval nádherným gestom.

Žiadny herný prejav neexistuje, spoliehame len na Hamšíka

Filip Šebo, bývalý reprezentačný útočník, vyjadril pre portál šport24.sk svoj názor na súčasný slovenský futbal a servítku pred ústa si rozhodne nedával.

„Náš herný prejav nie je optimálny, pretože žiadny neexistuje. Hráme systémom, v ktorom všetci dúfame a modlíme sa, že Marek Hamšík niečo vymyslí. Časy, keď bolo takýchto hráčov viac, sú preč a my sme vedeli, že táto situácia nastane. Keďže sme sa na ňu vôbec nepripravili, nečakajme teraz zázraky."

Zverenci Pavla Hapala sú takmer rok bez víťazstva. Podľa Šeba nie je za tým jedna konkrétna chyba, ale ide o systematické zlyhávanie.

Prečítajte si aj

Martin Škrtel bol postrachom útočníkopv.Galis po totálnom výbuchu obrany volá po Škrtelovi: Nie je potrebný, ale nutný!

„Jednoznačne v celom systéme fungovania. Nie je to o pár zápasoch, zrazoch. Musíme sa pozrieť všeobecne na slovenský futbal. Liga je absolútne podpriemerná, čím ďalej, tým menej ľudí zaujíma. Slovenské mužstvá v Európe neexistujú. To znamená, že všeobecný záujem o futbal upadá, hráči zo zahraničia, ktorí, až na par výnimiek, ani nehrávajú, nás nezachránia," myslí si.

Šebo vyzýva ku generačnej výmene

Slovenský národný tím sa dlhodobo trápi. Herne aj výsledkovo. Pavla Hapala s najväčšou pravdepodobnosťou na trénerskej lavičke drží už len skutočnosť, že nás jediná výhra delí od postupu na Euro. Po finálovom barážovom súboji so Severným Írskom ho čaká vysvedčenie. Šebo si však nemyslí, že by to malo byť len o zmene trénera.

„Mala by nastať výmena generácii nie len na trávniku, ale aj mimo neho. Slovenský futbal potrebuje mladú, dynamickú, modernu krv. Treba zmeniť rozmýšľanie a celkový smer, ktorý je dlhodobo nesprávny. Stačí si zobrať príklad od okolitých štátov, nie je to nič nové, každý si tým musí prejsť," dodáva.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport24.sk

Diskusia

Podobné články