Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Z Old Traffordu do párty mesta, kde chce presvedčiť trénera, ktorý v minulej sezóne zaskakoval za Kloppa

BLACKPOOL - Slovenská brankárska nádej sa po 4 rokoch presúva z Old Traffordu. Preraziť sa pokúsi v párty meste pod vedením trénera, ktorý v minulej sezóne dvakrát zaskočil Jurgena Kloppa na lavičke Liverpoolu
Brankár Alex Fojtíček.
Zdroj: facebook.com/alex.f.fojticek
Zdieľajte:

Dvadsaťročný Alex Fojtíček je slovenskou brankárskou nádejou. Štyri roky pôsobil pod krídlami slávneho Manchesteru United. Do "áčka" sa presadiť nedokázal, zachytal si za rezervu, predstavil sa v mládežníckej Lige majstrov.

Na Old Trafforde sa s ním po sezóne rozlúčili a hľadal si nové pôsobisko. Dohodol sa s treťoligovým anglickým Blackpoolom, v ktorom bude mať pozíciu tretieho gólmana. S o rok starším Jackom Simsom bude bojovať o post dvojky. Jednotkou je skúsený 30-ročný Chris Maxwell, ktorý je kapitánom tímu.

Presvedčiť trénera, ktorý zaskakoval za Kloppa

Fojtíček pracuje pod vedením hlavného trénera Neila Critchleyho, ktorý sa preslávil v minulej sezóne, keď v dvoch prípadoch pri absencii Jurgena Kloppa stál na lavičke FC Liverpool. Pre mladého Fojtíčka veľká škola.

Prečítajte si aj

Slovenský hráč Slavie Praha Miroslav Stoch (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi druhý gól do bránky Zenitu.Stoch o svojej budúcnosti: Už ma svrbia nohy, máme otvorené nejaké veci. Česi píšu o ponuke z tohto klubu!

„Je cítiť jeho skúsenosti. Snaží sa nás naučiť princípy, ktoré praktizujú v Liverpoole. Páči sa mi jeho tréningový proces, už to len preniesť do zápasov," hovoril mladík pre šport.sk.

V organizácii Manchesteru United napredoval v špičkových podmienkach. No ani v treťoligovom Blackpoole to podľa Fojtíčka nie je najhoršie.

„Aj keď som prestúpil do 3. ligy, našiel som tu lepšie podmienky než aké sú napríklad vo Fortuna lige.“

Chce preraziť v párty meste

Z Manchesteru sa Alex Fojtíček presunul do párty mesta, ktoré ľudia vyhľadávajú najmä kvôli zábave. V prípade dvadsaťročného mladíka ale podobné rozptýlenie nehrozí, chce sa plne koncentrovať na to, aby v Blackpoole prerazil a vybojoval si svoju šancu.

„Je to párty mesto, ľudia sem chodia za drinkmi a žúrkami. Vládne tu divoké počasie, no ja bývam kúsok vo vnútrozemí v Prestone. Blackpool určite nie je najkrajšie mesto, no neprišiel som sem ako turista. So spoluhráčmi chceme do Blackpoolu vrátiť pravú futbalovú atmosféru.“

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články