Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Koeman odhalil plán na defenzívnejšiu Barcelonu

BARCELONA - Vyzerá to tak, že sa musíme pripraviť na defenzívnejšiu Barcelonu
Tréner Ronald Koeman.
Zdroj: twitter FC Barcelona
Zdieľajte:

FC Barcelona v prvom zápase pod vedením nového trénera Ronalda Koemana zdolala v sobotňajšom prípravnom stretnutí Tarragonu 3:1. Koeman prezentoval rozostavenie, ktoré podľa neho bude v budúcnosti fungovať.

Dembélé, Griezmann a Coutinho sa stali strelcami gólov Kataláncov.

Koeman predstavil defenzívnejšiu Barcelonu

Koeman postavil tím v rozostavení 4-2-3-1, čo je systém, ktorý sa na Nou Campe v minulosti používal len zriedkavo.

Sergio Busquets a Carles Alena začali zápas ako defenzívni štítoví stredopoliari, Frenkie de Jong a Riqui Puig ich neskôr nahradili. Koeman zdôrazňoval po zápase, že ak hrá na pozícii štítových záložníkov dvojica hráčov, umožňuje to tímu útočiť s väčšou všestrannosťou.

„Možno je to iné a viac defenzívnejšie, ako sme mohli vidieť v posledných rokoch, ale cieľom je posúvať loptu, podržať ju a nájsť priestor na hranie medzi čiarami a za súperovými záložníkmi," vysvetľoval Koeman svoje pohnútky v pozápasových vyjadreniach.

„Myslím si, že tento tím to dokáže, pretože máme takýchto záložníkov," dodal.

Prečítajte si aj

Lionel Messi a Anssumane Fati.Zázračný mladík Ansu Fati na prahu novej zmluvy s Barcelonou! Výška výkupnej klauzuly vyráža dych

„Najdôležitejšie je, že našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam. Každý hral 45 minút. Boli chvíle s dobrou intenzitou. Vždy je čo zlepšovať, ale sme spokojní. Sme tu dva týždne a máme ešte dva," pokračoval holandský tréner.

„Je dôležité, aby sme hrali, pretože to nie je normálna príprava. Máme iba štyri týždne, nie šesť. Je to komplikované. To, čo teraz chceme robiť, je fyzická práca a v nasledujúcich dvoch týždňoch práca na taktike."

V stretnutí absentovali Luis Suárez a Arturo Vidal. Očakajú sa odchody oboch. Uruguajský útočník má v Juventuse pripravenú trojročnú zmluvu. Vidal je blízko odchodu do Interu Miláno.

Barcelonu čaká v stredu ďalší prípravný súboj, tentoraz sa predstaví proti Girone.

26. septembra vstúpi do novej sezóny LaLigy zápasom proti Villarrealu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články