Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Šokujúci titul v Premier League a potom pád na dno! Jazda pod vplyvom, bitka v klube, hlavička spoluhráčovi a psychológ

LONDÝN - Padol z vrchola až na dno. Šokujúci titul v Premier League či prestup snov do Chelsea. Má za sebou niekoľko incidentov, navštevuje psychológa a priznáva, že aj kráľovský plat je mu nanič
Danny Drinkwater, Aston Villa.
Zdroj: twitter Aston Villa FC
Zdieľajte:

Danny Drinkwater v roku 2016 slávil s Leicesterom City šokujúci titul v anglickej Premier League. V poslednom zápase sezóny na Stamford Bridge strelil gól svojho tímu pri remíze 1:1. So siedmimi asistenciami bol druhým najlepším nahrávačom majstrovského tímu.

V roku 2017 prišiel prestup snov, keď za 37 miliónov eur odišiel práve do Chelsea.

Z vrchola padol až na dno.

Po niekoľkých incidentoch, ktoré zabrzdili jeho kariéru, navštevuje športového psychológa.

Hráč, ktorý sa obzerá po novom pôsobisku, odohral za ostatné tri sezóny dovedna len 28 zápasov a ťažko povedať, či v tridsiatke ešte dokáže reštartovať svoju upadajúcu kariéru.

Nevyšli mu hosťovania v Burnley a Aston Ville.

Bývalý anglický reprezentant bol nedávno obvinený z jazdy pod vplyvom alkoholu, vlani v septembri dostal bitku pred nočným klubom a titulky britských médií získal aj po incidente s Jotom, keď dal vtedajšiemu spoluhráčovi "hlavičku".

Začalo to nevydareným prestupom do Chelsea

Drinkwater prehovoril otvorene pre Telegraph o ťažkom období, ktorým prechádza, no teší sa na reštart svojej kariéry.

„Viem, že môj prestup do Chelsea nevyšiel tak, ako si niekto mohol želať a spravil som chyby."

„Peniaze nič neriešia. Šek v podstate vôbec nepomôže, na peniaze ani len nepomyslíte."

„Boli veci, ktoré sa dostali nad futbal a ktoré neboli také jednoduché, ako by som chcel."

„Nehľadám súcit, preboha, to nechcem. Ale bol by som rád, aby ľudia pochopili, že keď zarábaš veľa peňazí, nie je to všetko skvelé."

Jazda pod vplyvom alkoholu a bitka v klube

Drinkwater nefiguroval v plánoch Maurizia Sarriho a v ťažkom období ho navyše prichytili šoférovať pod vplyvom alkoholu.

„Chelsea nebudem používať ako zámienku na vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu."

Prečítajte si aj

Alexis Sanchez sa raduje z gólu do siete Crystal Palace.Najdrahšia jedenástka sklamaní Premier League všetkých čias podľa platov

„Samozrejme, môj duševný stav nebol najlepší, ale bolo to smiešne a nikdy sa to nemalo stať."

Počas nevydareného hosťovania v Burnley bol podľa jeho slov napadnutý v nočnom klube preto, že flirtoval s priateľkou iného muža.

„Niekto povedal, že som sa pokúsil pokecať s priateľkou nejakého futbalistu, ale nebolo to tak."

„Bol som napadnutý a dobitý. Bola reprezentačná prestávka, takže som neporušil žiadne pravidlá tým, že som išiel von a vypil si. Ale načasovanie bolo hrozné a skutočnosť, že som si vyvrtol členok, bola najhoršia."

„Nasledujúci deň som išiel na rontgen a zistil som, že je problém s kosťou, nemohol som tomu uveriť. Bolo to niečo ako: Mohlo by to byť ešte horšie?"

Hlavička spoluhráčovi

Po neúspechu v Burnley nasledovalo hosťovanie v Aston Ville. Na titulné stránky sa dostal vďaka incidentu so spoluhráčom Jotom.

„Dostal som od fanúšikov svoje, zobudil som sa a zúril som. Po tréningu som plánoval zájsť za Deanom Smithom a porozprávať sa o veciach. Ale potom som šiel a dal hlavičku Jotovi."

„Boli sme v rovnakom tíme, bolo to hlúpe. Nikdy predtým som to neurobil. Bolo to smiešne. Hneď som sa ospravedlnil a musel som ísť domov."

„Hneď potom som mu napísal správu a prebral za seba plnú zodpovednosť. V Googli som to preložil do španielčiny, aby som sa uistil, že tomu porozumie."

Dostane sa Drinkwater z dna opäť hore? Alebo je jeho kariéra už navždy pochovaná?

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Telegraph

Diskusia

Podobné články