Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Česi sa zastali Slovana: Testoval ich veterinár, všetko vedeli skôr ako Slováci a do Švajčiarska leteli na červenú!

BRATISLAVA - Český novinár sa obdivuhodne zastal Slovana. Poriadne naložil Faerčanom aj celej UEFA!
Ivan Kmotrík mladší.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Príbeh Slovana ohľadom skontumovaného 1. predkola Ligy majstrov proti KÍ Klaksvík je už notoricky známy.

O bezprecedentnú kauzu sa zaujímajú aj v zahraničí. Písala o nej zámorská agentúra AP a riešil to aj český portál lidovky.cz.

Český novinár sa zastal Slovana

Redaktor spomínaného českého portálu Antonín Vavrda sa obdivuhodným spôsobom zastal slovenského majstra. Poriadne naložil Faerčanom aj celej UEFA.

Niektoré jeho postrehy sú skutočne trefné a vystihujú dokonale podstatu veci.

Pozastavil sa napríklad nad tým, ako je možné, že obe výpravy Slovana boli pred odletom na Faerské ostrovy aj po prílete späť na Slovensko KOMPLETNE testované negatívne. Pritom na Faerských ostrovoch v oboch výpravách vyšiel jeden test pozitívne.

„Problémom je, že obe výpravy slovenského majstra boli pred odletom testované na Slovensku. Všetci tí, ktorí nasadli do lietadla, mali negatívne testy. Všetci. Druhé lietadlo so 180 sedadlami obsadilo 21 ľudí. V rúškach, rukaviciach, v doporučených rozostupoch," píše Vavrda.

„Napadne vás, že koronavírusom bol nakazený niekto z členov personálu lietadla. Veď aj tí sú testovaní, môže to byť správna dedukcia. Stopercentná izolácia proste v takom prípade možná nie je. Lenže to by nesmeli byť po piatich dňoch na Faeroch a návrate na Slovensko testy navrátilcov účastníkov oboch výprav pri kontrolných testoch vo vlasti opäť negatívne!"

Slovan sa odvolal na UEFA. Poslal trojstranový sumár faktov a dôkazov. Nepomohlo. Riadiaci orgán sa zachoval alibisticky. Zápas skontumoval 3:0 v prospech domáceho outsidera, ktorý už v stredu odohral zápas 2. predkola a na pôde YB Bernu prehral 1:3. Slovan plánuje odvolanie na Športovú arbitráž v Lausanne. To mu však už Ligu majstrov, o ktorú rok usilovne bojova, nevráti. Nech bude verdikt akýkoľvek.

Prečítajte si aj

Zranený Kenan Bajrič otrasený na trávniku.Hnev slovenských fanúšikov explodoval na facebooku Klaksvíku! Rybári, tešte sa, keď prídete sem, zažijete peklo

Testy robil veterinár

Český novinár krúti hlavou aj nad ďalšími nepochopiteľnými skutočnosťami, ktoré sa v súvislosti s predmetnou kauzou odohrali.

„Že testy robil miestny veterinár je už len čerešnička na torte tohto na prvý pohľad úsmevného príbehu. Rovnako ako to, že faerské médiá a tamojší klub mal vždy všetky informácie skôr ako Slováci, rovnako ako to, že už behom pondelku boli členovia tímu pripravení odcestovať do Švajčiarska na zápas 2. predkola proti Young Boys Bern. Ešte pred definitívnym rozhodnutím UEFA."

„Aby tej irónie nebolo málo, Faerské ostrovy majú na švajčiarskom semafore červenú farbu, do krajiny sa tak Klaksvík dostal len vďaka výnimke švajčiarskeho ministerstva zdravotníctva," uvádza portál lidovky.cz.

Slabošské rozhodnutie UEFA a podvodníci z Klaksvíku

A čo bude ďalej? Odvolanie Slovanu na Športovú arbitráž v Lausanne. Aký bude verdikt nevedno. Slovan už účasť v Lige majstrov späť nedostane. Pravdepodobne o ňu prišiel podvodom. Vidia to takmer všetci, okrem kompetentných. Žiaľ, belasí už bojujú v podstate len o česť. Vavrda upozorňuje ale na možnosť veľmi nebezpečného precedensu, ktorý vznikne, ak sa potvrdí, že Slovan mal pravdu a zo súťaže ho vyradili nečestné ťahy súpera.

„Čo keď tento tribunál rozhodne inak, podľa väčšina nezaujatých pozorovateľov správne? Čo keď v tú chvíľu už bude mať za sebou faerský celok duel vo Švajčiarsku? Pre UEFA - za jej slabošské rozhodnutie - a pre Klaksvík - za ich zrejmú snahu postúpiť podvodom - by to bol spravodlivý trest, lenže na ten môžu doplatiť vlastne všetky európske kluby hrajúce poháre."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: lidovky.cz

Diskusia

Podobné články