Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kolo Touré: Toto je slabina van Dijka!

LIVERPOO - Bývalý stopér Liverpoolu Kolo Touré si myslí, že Virgil van Dijk má jednu slabinu, ktorú by jeho protihráči mohli viac využívať
Virgil van Dijk na tréningu.
Zdroj: twitter Virgil van Dijk
Zdieľajte:

Virgil van Dijk prestúpil v januári 2018 zo Southamptonu do Liverpoolu a stal sa v tom čase najdrahším obrancom sveta.

Van Dijk sa vypracoval na lídra defenzívy The Reds a výraznou mierou sa pričinil na tom, že z Kloppovho tímu vyrástol jeden z najlepších klubov sveta.

V roku 2019 van Dijk s Liverpoolom triumfoval v Lige majstrov. Tento rok ovládol absolútne dominantným spôsobom anglickú Premier League. The Reds v nej triumfovali po dlhých tridsiatich rokoch. A van Dijk má na tom výrazný rukopis.

„Je to neuveriteľný hráč," chválil ho bývalý stopér Liverpoolu Kolo Touré pre Stats Perform News. „Je to top hráč. Má rýchlosť, výšku, vie skákať. Má techniku. Dokáže preniesť hru dlhými pasmi. Má všetko."

Prečítajte si aj

Fanúšik Liverpoolu oslavuje pred štadiónom Anfield."Nový Lewandowski" do FC Liverpool! Na Anfield prichádza 16-ročný poľský supertalent

Kolo Touré: Toto je slabina van Dijka!

Ale Kolo Touré predsa len jednu slabinu v hre van Dijka našiel.

„Nevidel som veľa hráčov ísť proti nemu jeden na jedného. Podľa môjho názoru, to je jeho slabina! Je veľmi vysoký a ak na neho naozaj zaútočíte s loptou, môže mať problémy, no je veľmi rozumný."

„Je rozumný, pretože dobre padá, ale ak ste naozaj agresívni v útoku jeden na jedného, myslím si, že môžete z toho proti nemu niečo získať."

„Je to veľmi rozumný hráč. Má na svojej strane Joea Gomeza, dobrých hráčov na svojej strane, ktorí mu pomáhajú. Má okolo seba dobrých hráčov a myslím si, že to mu uľahčuje hru, ale má mnoho kvalít," dodal Touré.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Stats Perform News

Diskusia

Podobné články