Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Šéf slovenského futbalu: To, čo urobila Myjava nemá obdobu nikde v Európe! Táto hanba sa s nimi ponesie dlhé roky

BRATISLAVA - Myjava urobila hanbu slovenskému futbalu v celej Európe, tvrdí prezident SFZ Ján Kováčik.
Ján Kováčik v trnavskej City Aréne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ak niekomu koronakríza dramaticky ublížila, tak určite Spartaku Myjava. Na čele 3. ligy - Západ bola v čase prerušenia súťaže s 10-bodovým náskokom a mierila za postupom do 2. ligy.

Ten sa však nepodaril.

Prečo Myjava nedostala šancu v 2. lige?

Po tom, ako sa odhlásila z 2. ligy juniorka MFK Ružomberok, mala Myjava záujem obsadiť prázdne miesto. Logicky, ako suverénny líder 3. ligy v čase prerušenia súťaže.

No vedenie SFZ povedalo rázne NIE.

„Začiatkom apríla sa tri regionálne futbalové zväzy (západ, stred a východ) rozhodli pre koronakrízu zrušiť svoje súťaže a výsledky anulovať. Preto nepoznáme víťazov súťaží, ktoré organizujú jednotlivé zväzy. Myjava nevyhrala tretiu ligu, hoci pred týmto rozhodnutím suverénne viedla tabuľku. My sme rozhodnutie regionálnych futbalových zväzov rešpektovali. Nielen v tomto prípade, ale aj v mnohých iných v minulosti. Rešpektujeme ich autonómnosť. Na základe tohto kroku sme sa rozhodli, že ak sa budú prvá a druhá liga dohrávať, nikto z druhej najvyššej súťaže nevypadne a takisto nikto do nej ani nepostúpi," vysvetľoval prezident SFZ Ján Kováčik v rozhovore pre šport.sk toto rozhodnutie.

Prečítajte si aj

Dominik Greif v zápase K-skupiny 3. kola Európskej ligy UEFA vo futbale Slovan Bratislava - Wolverhampton Wanderers.Pohroma pre Slovan! Najlepší hráč slovenskej ligy má záhadné problémy: Ani doktori nevedia, o čo ide!

Myjava spravila hanbu slovenskému futbalu v celej Európe

Spartak Myjava cíti krivdu a vo vyhláseniach z klubu hovorili aj o tom, že SFZ na nich "sedí" odvtedy, ako sa v decembri 2016 odhlásili z rozbehnutej sezóny najvyššej súťaže. Kováčik upresňuje, že klub berú ako každý iný, ale...

„Myjavu vnímame ako každý iný klub. Ani lepšie, ani horšie. Spartak dostáva všetky dotácie, na ktoré má nárok. Určite nedochádza z našej strany k diskriminácii. Jedna vec je ale pravda a to si musia v klube uvedomiť. Keď sa Myjavčania rozhodli uprostred sezóny odstúpiť z najvyššej súťaže, slovenskému futbalu urobili v Európe veľkú hanbu. Pýtali sa nás na to ľudia z Česka, Poľska, Maďarska či Rakúska. Dostávali sme logické otázky: Ako je možné, že klub, ktorý si v predchádzajúcej sezóne vydobyl účasť v predkole Európskej ligy, hneď v nasledujúcom ročníku odstupuje zo súťaže v jej polovici? Nemá to obdobu nikde v Európe. Obzvlášť v najvyššej súťaži. Nech mi Myjavčania ukážu iný podobný príklad. Či sa im to páči alebo nie, táto hanba sa s nimi ponesie dlhé roky," hovoril otvorene šéf slovenského futbalu.

Odstúpenie Myjavy z rozbehnutej sezóny bolo obrovským šokom, nakoľko v ročníku predtým Spartak šokoval pozitívnym spôsobom, keď po Trenčíne a Slovane obsadil konečnú tretiu pozíciu a vybojoval si miestenku v kvalifikácii Európskej ligy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články