Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Takáto nádhera vyrastie len kúsok od Slovenska! Český druholigista plánuje 20-tisícový štadión

BRNO - Len kúsok od slovenských hraníc vyrastie takýto nádherný nový štadión pre 20 tisíc divákov. Postaví ho druholigový český klub
Nový štadión tímu FC Zbrojovka Brno.
Nový štadión tímu FC Zbrojovka Brno. Zdroj: fcbrno.cz
Zdieľajte:

FC Zbrojovka Brno plánuje nový štadión pre 20-tisíc ľudí. Český druholigista rezignoval na snahu vrátiť sa Za Lužánkami a postaviť tam nový štadión. Kompetentní sa rozhodli rekonštruovať štadión na Srbskej ulici.

Sen o návrate Za Lužánky sa rozplynul

Schátraný areál Za Lužánkami sa neodmysliteľne spája s najväčšími športovými úspechmi mesta. No sen o návrat na toto magické miesto sa Zbrojovke rozplynul. Druholigista predstavil projekt nového 20-tisícového štadióna, ktorá má vzniknúť po rekonštrukcii štadióna na Srbskej ulici. Náklady by mali byť okolo 700-miliónov českých korún, teda okolo 26 miliónov EUR.

„Každý rok je to boj o licenciu," uviedol hovorca klubu Martin Lísal. Zbrojovka hrá na starom štadióne a ten už by v podmienkach miestnej futbalovej asociácie o pár rokov nemusel obstáť. Vedenie klubu radšej prezieravo myslí na rekonštrukciu.

Každá česká vláda sľubovala výstavbu nového štadióna Za Lužánkami, no ani jednej z nich sa sľuby nepodarilo pretaviť v realitu a konkrétny čin. Snahy sú zablokované spormi s podnikateľom Liborom Procházkom, ktorý si nárokuje vlastníctvo niekoľkých stavieb na parcele, kde by mal vyrásť nový štadión Za Lužánkami.

Prečítajte si aj

Zlatan Ibrahimovič, AC Miláno.Zlatan Ibrahimovič: Som prezidentom, trénerom aj hráčom AC Milána. Ak by ma podpísali skôr, vyhráme Scudetto

Na Srbskej vyrastie moderný štadión pre 20-tisíc ľudí

Zbrojovka aktuálne pracuje na projektovej dokumentácii pre rekonštrukciu štadióna na Srbskej ulici a všetko nasvedčuje tomu, že aj pre vládu sa stane tento projekt prioritou. Šéf klubu Václav Bartoněk predstavil vedeniu mesta Brno nový projekt a získal podporu.

„Ak sa klubu podarí získať všetky povolenia, určite sa budeme baviť o možnom financovaní. Potom stráca zmysel ďalej udržiavať myšlienku na návrat Za Lužánky, obzvlášť pokiaľ aj opravená Srbská bude vyhovovať parametrom medzinárodných zápasov," vyhlásil námestník brnianskej primátorky pre šport Petr Hladík pre idnes.cz.

Pôvodne plánovaná aréna Za Lužánkami mala mať kapacitu až 33-tisíc divákov. No rekonštrukcia Srbskej by mala byť o polovicu lacnejšia. Projekt novej arény Za Lužánkami mal stáť až 1,5 miliardy českých korún.

Areál Za Lužánkami plánuje mesto využívať na kultúrne podujatia. No tiež na šport, predovšetkým pre mládež.

Rekonštrukcia štadióna na Srbskej ulici by mala byť dokončená v roku 2025.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: idnes.cz

Diskusia

Podobné články