Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Nie sme schopní konkurovať Chelsea, tvrdí Klopp

LONDÝN - Podľa Kloppa obdobie pandémie koronavírusu ovplyvní prestupový trh a kluby nebudú môcť míňať horibilné sumy za hráčov.
Jürgen Klopp v súboji s Chelsea.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Kormidelník Liverpoolu Jürgen Klopp uviedol, že vedenie suverénneho lídra anglickej futbalovej Premier League nie je v tejto chvíli schopné konkurovať Chelsea Londýn v boji o angažovanie Tima Wernera z RB Lipsko. Výkupná klauzula za nemeckého útočníka je do 15. júna približne 55 miliónov eur, podľa anglických médií sa už Chelsea a Lipsko dohodli na hráčovom prestupe.

Prečítajte si aj

Ionel Messi sa teší zo svojho gólu.10 faktov, ktoré (možno) neviete - Lionel Messi

O Wernera sa dlhodobo zaujímal FC Liverpool a aj hráč preferoval prestup týmto smerom. "The Reds" však neposlali oficiálnu ponuku a teraz im hrozí, že 24-ročného kanoniera im "vyfúkne" ligový konkurent. Nemecký reprezentant je s 25 gólmi druhý najlepší strelec tejto bundesligovej sezóny, viac (30 gólov) nastrieľal jedine Poliak Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov.

Na snímke vpravo útočník Timo Werner.
Na snímke vpravo útočník Timo Werner. Zdroj: TASR/AP

Podľa Kloppa obdobie pandémie koronavírusu ovplyvní prestupový trh a kluby nebudú môcť míňať horibilné sumy za hráčov. "Všetky kluby v tejto chvíli rátajú straty. Výpadok súťažných zápasov zastavil príjmy z predaja vstupeniek a ďalších marketingových aktivít. Reštart ročníka bude bez divákov a zrejme aj úvodných 10-15 zápasov novej sezóny. To sú ďalšie financie, o ktoré klub príde. Na jednej strane s hráčmi diskutujeme o tom, že nás čakajú ťažké časy a treba šetriť a na druhej strane by sme za novú akvizíciu vynaložili 50 alebo 60 miliónov libier? Také niečo by sa ťažko vysvetľovalo," poznamenal Klopp.

Prečítajte si aj

VIDEO Timo Werner s famóznym výkonom: Na ihrisku bol na nezadržanie

Jeho zverenci teoreticky môžu oslavovať zisk prvého anglického titulu od roku 1990 na vlastnom štadióne. Podľa rozpisu zostávajúcich zápasov, ktorý v piatok zverejnilo vedenie Premier League, privítajú v stredu 24. júna v druhom vystúpení po obnovení sezóny Crystal Palace na Anfielde. Tabuľkový líder má priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a k zisku trofeje mu chýbajú dve víťazstvá.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články