Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prekvapivé odhalenie: Boli sme veľmi blízko hosťovania Messiho!

GETAFE - Mali sme ústnu dohodu o angažovaní Guardiolu a boli sme veľmi blízko podpísania Messiho, odhaľuje prezident španielskeho klubu
Lionel Messi oslavuje gól.
Zdroj: twitter Lionel Messi
Zdieľajte:

Prezident španielskeho Getafe Angel Torres odhalil, že v minulosti mal ústnu dohodu s vtedajším športovým riaditeľom Barcelony Txiki Begiristainom o angažovaní trénera Pepa Guardiolu. Torres zároveň potvrdil, že jeho klub bol blízko podpísania Lionela Messiho na hosťovanie.

Messiho hosťovanie v Getafe bolo blízko

Angel Torres má blízky priateľský vzťah s bývalým prezidentom Barcelony Joanom Laportom. Lionel Messi mal len 17 rokov, keď sa v roku 2004 prvýkrát objavil v A-tíme Barcelony. Angel Torres chcel dať v Getafe argentínskemu mladíkovi priestor zbierať skúsenosti medzi mužmi.

„V Messiho prvej či druhej sezóne v prvom tíme sme boli skutočne blízko jeho angažovania na hosťovanie," hovoril Torres pre španielsku Marcu.

„Napokon ale tréner Frank Rijkaard nesúhlasil a zostala nám len naša túžba," dodáva prezident Getafe.

Prečítajte si aj

Lionel Messi oslavuje gól.Messi: Setién to možno nepochopil, Barcelona nevyhrá Ligu majstrov, ak budeme hrať ako doteraz

Nevyšlo to ani s Guardiolom

Angel Torres opäť nadviazal kontakt s predstaviteľmi Barcelony v roku 2008, tentoraz so snahou získať trénera Guardiolu.

„Jedného dňa bol športový riaditeľ Begiristain na európskom žrebovaní vo Švajčiarsku. Myšlienka bola taká, že Laudrup pôjde do Barcelony a my získame Guardiolu, pretože zo začiatku Laporta vôbec nebol o Pepovi presvedčený."

Špekulácie sa však nenaplnili. Laudrupov očakávaný príchod na Nou Camp sa napokon neuskutočnil. Hlavným trénerom Kataláncov sa stal práve Guardiola a Angel Torres i celé Getafe si opäť museli nechať zájsť chuť.

Katalánci pod taktovkou Guardiolu napokon získali 14 trofejí a Messi bol hlavným dirigentom fantastických úspechov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Marca

Diskusia

Podobné články